Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košičania dnes na Štiavničkách

Sportnet|Publikované 25. júl 2008 o 22:00

POSLEDNÉ ZÁPASY ZDVIHNUTÝM PRSTOMKOŠICE. Včera sa v Dunajskej Strede začalo uvodným zápasom 2. kolo futbalovej Corgoň ligy. Košičania po včerajšom

POSLEDNÉ ZÁPASY ZDVIHNUTÝM PRSTOM

KOŠICE. Včera sa v Dunajskej Strede začalo uvodným zápasom 2. kolo futbalovej Corgoň ligy. Košičania po včerajšom obede nabrali smer Zvolen, kde prespali, aby sa dnes o 19. hod. predstavili na Štiavničkách proti domácej Dukle Banská Bystrica. Pred stretnutím sme sa pozhovárali so stopérom MFK Patrikom Kaminským.

Štart do novej sezóny ste mali vydarený. Zdolali ste doma nebezpečný a ambiciózny Ružomberok. Nebolo by od veci sa trochu niesť na optimistickej vlne...

- Bolo by dobré, keby sme sa na nej udržali aj v Banskej Bystrici a zopakovali hru i výsledok z 1. kola.

Posledné dva zápasy vám však proti vojakom nevyšli najlepšie. Najprv ste doma prehrali 1:3 a v poslednom kole minulej sezóny ste prehrali na Štiavničkách 0:3. Skóre 1:6 nie je najlepšou vizitkou. Zmeníte ju?

- Boli by sme radi. Verím, že teraz uhráme lepší výsledok. Ak nedostane gól, neprehráme. Musíme hrať zo zabezpečenej obrany a niečo uhrať.

Sú tie posledné vzájomné zápasy pre vás určitým strašiakom, aby ste si dávali väčší pozor na vojakov?

- Neberieme ich ako strašiak, skôr malý zdvihnutý prst. Keď sa však každý z nás sústredí na svoj výkon a zahrá na sto percent to, čo má, tak verím, že minimálne bodík si spod Urpína odvezieme.

Za druhý zdvihnutý prst sa dá považovať hra i výsledok vojakov v úvodnom zápase ročníka na Tehelnom poli, kde remizovali so Slovanom 0:0, no boli bližšie k víťazstvu?

- Nemyslím si. Každý zápas je totiž iný a na Slovane sú špecifické stretnutia. Každopádne, Dukla ma zložené dobré mužstvo, no momentálne sa dá hrať vyrovnaná partia s každým mužstvom a i každé sa dá zdolať. Prvý zápas sezóny nám trochu zdvihol sebavedomie. Uvidíme, ako nakoniec dopadne duel v Banskej Bystrici.

Myslíte si, že výkon proti Ružomberku by mohol stačiť aj na Banskú Bystricu?

- Ťažko povedať. Dúfam, že náš výkon bude ešte lepší a budeme sa zlepšovať. Už som spomínal, že každý zápas je iný, rovnako tak i mužstvo. Určite budeme hrať trochu inak, ako doma. Predsa len je niečo iné hrať na ihrisku súpera a pred vlastným obecenstvom. Ak zamakáme ako kolektív, tak verím, že niečo uhráme.

Po Romanovi Šimkovi ste prevzali zodpovednú funkciu pokladníka tímu. Čo chystáte pre prezidenta klubu Blažeja Podoláka, ktorý oslávil 47. narodeniny?

- Hm-hm. Najkrajším darčekom pre prezidenta bude víťazstvo. Neskôr sa s kapitánom Radom Školníkom i jeho zástupcom Jarom Kolbasom dohodneme, čo mu kúpime. Určite na sucho neobíde (smiech).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.