Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košičania chcú zabojovať o finále pohára a posunúť sa vyššie v tabuľke

Zľava športový riaditeľ Ivan Kozák, tréner Radoslav Látal a kapitán mužstva Peter Šinglár. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|Publikované 27. feb 2014 o 13:53

Traja hráči opustili káder, ktorý doplnil iba stredopoliar Lukáš Bajer.

V tíme počas zimnej prípravy nenastali veľké pohyby, traja hráči opustili káder, ktorý doplnil iba stredopoliar Lukáš Bajer.

KOŠICE. Futbalisti MFK Košice by sa radi v jarnej časti Corgoň ligy 2013/2014 posunuli v tabuľke smerom nahor a pokúsili sa prekvapiť i v semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu.

V tíme počas zimnej prípravy nenastali veľké pohyby, traja hráči opustili káder, ktorý doplnil iba stredopoliar Lukáš Bajer.

Situácia stále nie je jasná okolo Ondreja Dudu, o ktorého má záujem poľská Legia Varšava.

"Chceme zlepšiť herný prejav a posunúť sa vyššie v tabuľke. Najbližším cieľom je postup do finále SP i keď vieme, že v semifinále máme ťažkého súpera Ružomberok, ktorý je favoritom. Hrá sa však na dva zápasy a urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii športový riaditeľ Ivan Kozák.

Tím deviateho mužstva po jesennej časti opustili traja hráči.

Juraj Hovančík a Radoslav Gondoľ ukončili s klubom zmluvy a Coulibaly Diaby odišiel na ročné hosťovanie do českej Karvinej.

Otázka Dudu ostáva otvorená

Jediný otáznik sa vynára pri mene Ondreja Dudu. "Prestupové okno ešte stále je a Dudu už riešia najvyššie poschodia klubu, rovnako aj na poľskej strane. Rokovania prebiehajú teda na najvyššej úrovni. To, že je preradený v B-mužstve neznamená, že v prípade negatívnych rokovaní tam aj zostane," konštatoval I. Kozák.

K tímu sa pripojil iba český stredopoliar Lukáš Bajer, ktorý naposledy pôsobil v moldavskom FC Milsami Orhei.

"Je to podobný typ ako Ondrej Duda. Je to skúsený hráč, keďže hrával európske poháre. Je silný na lopte, vie s ňou pracovať a má dobrú kopaciu techniku. Očakávam, že do hry prinesie pokoj a mladí hráči sa pri ňom upokoja. Sľubujem si od neho veľa, verím, že tu zvýši konkurenciu," opísal prednosti českého stredopoliara tréner Radoslav Látal.

Košičania absolvovali prípravu v dvoch blokoch, kondičnom v domácich podmienkach a hernom v Turecku. Počas tohto obdobia odohrali dovedna deväť duelov, pričom štyrikrát triumfovali, raz remizovali a štyrikrát prehrali.

"S prípravou som spokojný, v prvej časti to bolo pre chlapcov náročné a nabehali množstvo kilometrov. Pohybovali sme sa na mäkkých terénoch. Potom sme sa presunuli na herné sústredenie do Turecka, kde sme odohrali štyri duely s dobrými súpermi. Vytvorili sme deväťčlenný základ a potom som ho už iba dopĺňal. Chcem nadviazať na tieto výkony, ktoré sme predvádzali s kvalitnými súpermi v Turecku. S hrou som bol spokojný a potrebujeme, aby ju chlapci preniesli aj do ligových stretnutí," uviedol Látal.

Košičania sa v prvom jarnom kole CL predstavia v sobotu 1. marca na ihrisku Dunajskej Stredy. "Sme šťastní, že sa to konečne začne, nálada je dobrá a tešíme sa. Dnes na tréningu bolo vidieť chuť i uvoľnenú náladu pred dôležitými stretnutiami. Pripravíme sa, tréneri ušijú taktiku a veríme, že za tri body. V každom zápase chceme podať čo najlepší výkon, aby sme nazbierali body a boli uvoľnenejší," zaželal si kapitán Peter Šinglár.

Odchody a príchody

odchody: Juraj Hovančík (ukončenie zmluvy), Radoslav Gondoľ (ukončenie zmluvy), Coulibaly Diaby (hosťovanie Karviná)

príchody: Lukáš Bajer (FC Milsami Orhei/Mold.)

tasr

Káder MFK Košice

brankári: Darko Tofiloski, Matúš Ružinský

obrancovia: Boris Sekulič, Ľubomír Korijkov, Mikuláš Tóth, Peter Kavka, Ivan Ostojič, Peter Bašista

stredopoliari: Lukáš Urban, Martin Bukata, Boris Gáll, Miroslav Viazanko, Jozef Skvašík, Peter Šinglár, Lukáš Bajer, Lazar Dordevič, Tomáš Huk

útočníci: Oumar Diaby, Nermin Haskič, Tomáš Kubík, Erik Pačinda, Ján Novák

  • Realizačný tím:

Športový riaditeľ: Ivan Kozák

Tréner: Radoslav Látal

Asistent trénera: Jiří Neček

Tréner brankárov: Michal Hurtuk

Technický vedúci: Roman Šimko

Lekári: Ľubomír Jacko, Ján Michalko, Bartolomej Magyar

Masér: Zoltán Zimmermann

Masér fyzioterapeut: Karol Orban

tasr

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.