Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Košičania chcú v Lige majstrov bojovať až do konca

Fínska šanca. Pred brankárom Melicherčíkom krotí puk Mikko Alikoski. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 25. aug 2014 o 22:00

Košičania v Lige majstrov dávajú až príliš málo gólov na to, aby sa mohli tešiť z víťazstva.

Je pravda, že súčasný hokej je na góly trošku skromnejší ako v minulosti, ale Košičania sú skromní až prehnane. V Lige majstrov dávajú až príliš málo gólov na to, aby sa mohli tešiť z víťazstva. S jediným pukom v sieti súpera sa zápasy v prestížnej medzinárodnej súťaži nevyhrávajú.

KOŠICE. Treba však povedať, že to nie je dôsledok toho, žeby oceliari nedokázali vyprodukovať dostatok streleckých príležitostí.

Šance majú, ba aj tutovky (ako Peter Bartoš či Adam Lapšanský v druhej tretine proti fínskemu Oulu), len tá čertovská čierna guma ich na hokejkách akosi nechce poslúchať.

Aj Marek Zagrapan dal gól Fínovi Karhunenovi až vtedy, keď už naozaj musel, lebo mu „stačilo“ doklepnúť puk do prázdnej bránky.

To bolo ľahké, ale to, čo urobil predtým, tomu sa hovorí ozajstné hokejové umenie, respektíve, že hráč má mimoriadny čuch na góly, že išiel za pukom až do konca.

To bola vlastne prvá útočná aktivita Košičanov v zápase s Kärpät Oulu, lebo dovtedy (celých desať minút) sa v podstate iba bránili.

Marek Zagrapan však tvrdí, že to malo svoju logiku. „My sme vedeli, že ten tlak príde, a fakt sme mu chceli odolať, len škoda, že nám to trvalo tak dlho. Plán bol vydržať od začiatku, aby sme tomu odolávali, a potom to preniesť na našu stranu. Škoda, že to prišlo až v druhej tretine.“

Konečný rezultát je rovnaký, prehra 1:2, ale súperi, ktorí ju Košičanom uštedrili, sú asi trošku rozdielni.

„Ja si myslím, že Fíni boli určite lepším súperom ako Nemci. Teraz nechcem podceňovať Kolín, ale hráči Kärpät Oulu sú oveľa hokejovejší, vedia si to dať, výborne kombinujú a strašne ťažko sa bránia.“

Dúfa, že prídu aj v hojnejšom počte

Treba uznať, že v globále bol Kärpät Oulu lepší ako HC Košice, ale pri troške šťastia mohla napokon Steel Arénou otriasť silná erupcia radosti.

Aj keď nebola plná, ako by sa na Ligu majstrov patrilo. „Ale myslím si, že ľudia nás hnali výborne. Atmosféra bola dobrá, diváci sa na zápase bavili, a my sme im tie dve tretiny určite ponúkli dobrý zážitok. Verím, že ľudia budú chodiť na naše zápasy aj naďalej, a že prídu aj v hojnejšom počte ako dnes,“ želá si nová posila košickej ofenzívy.

Aj keď je stále ešte len leto a v podstate začiatok sezóny. Ozaj, nie je to na Ligu majstrov trochu priskoro?

„Či to je dobré, že sa takáto významná súťaž začala tak skoro? Ťažko povedať, ale pre každé mužstvo je to to isté. Teraz sme vlastne stále v tvrdej príprave, ale tak isto sú na tom určite aj súperi. Neviem, kedy začali oni, koľko hrali prípravných zápasov, ale myslím si, že všetci sme na tom v podstate rovnako, a je jedno, či by sme sa stretli teraz, alebo neskôr, počas rozbehnutej sezóny.“

Ak dáme tie góly...

Po žralokoch z Kolína a lasiciach z Oulu budú Košičania „poľovať“ na ďalší druh zo zvieracej ríše, do cesty sa im postavia (dvakrát po sebe) Bílí Tygři z Liberca, a českí súperi, ako ukázal nedávny Steel Cup v Ostrave, im nie sú veľmi po chuti.

„Nemyslím si, že by sme z českého tímu museli mať prehnané obavy, lebo dnes sme s jedným z najlepších mužstiev Európy odohrali dobrý zápas, takže si myslím, že máme na to, aby sme tak zahrali s každým súperom. A ak dáme tie góly, tak potom to bude dobré.“

Doterajšie gólové suchoty však predsa len trošku nahlodali košické ambície na postup zo skupiny do play off Ligy majstrov, medzi šestnásť najlepších.

„Ja verím, že budeme bojovať až do konca, až dovtedy, kým nám niekto nepovie, že je to stopercentne stratené. Uvidíme. Teraz hráme dvakrát s Libercom, a do ďalšieho zápasu pôjdeme rozhodne s tým, aby sme získali tri body. V obidvoch stretnutiach sme predviedli dobrý výkon, a pevne verím, že v treťom zápase sa nám to už podarí,“ vraví 27-ročný prešovský rodák.

Ďalší program HC Košice v CHL

4. septembra: Bílí Tygři Liberec - HC Košice
6. septembra: HC Košice - Bílí Tygři Liberec
24. septembra: Kärpät Oulu - HC Košice
8. októbra: HC Košice - Kölner Haie

mat

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.