Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košičania chcú prerušiť nepriaznivú bilanciu

Sportnet|Publikované 13. nov 2002 o 23:00

s policajtmiJaroslav GLOVIČKOKošice Hádzanári 1. MHK Košice naznačili v ostatných dvoch kolách zlepšenie a po tesnej prehre s Karvinou si hladko

s policajtmi

Jaroslav GLOVIČKO

Košice Hádzanári 1. MHK Košice naznačili v ostatných dvoch kolách zlepšenie a po tesnej prehre s Karvinou si hladko poradili aj s Prešovom. V najbližšom kole pocestujú v úlohe favorita na palubovku Sečoviec, ktorým sa nedarí a tabuľke im patrí posledná priečka. "Po víťaznom zápase nad Prešovom sme viac priestoru venovali regenerácii a v piatok chlapci dostali viac do tela, pretože ich čakal voľný víkend," hovorí hrajúci asistent trénera 1. MHK Košice Gabriel Schmiedt (na snímke). Od pondelka už nabehli na dobre zaužívaný blok prípravy na najbližšie stretnutie, pričom Pčola ma chrípku a Vikartovský zase zvýšené teploty. Po chrípke sa dáva dohromady aj Strapko. S ľahkým tréningom už začal kapitán družstva Ján Kolesár, ktorý sa zranil v stretnutí s Fr.-Místkom. "Až v piatok budeme múdrejší, kto pocestuje na stretnutie do Sečoviec," prezrádza G. Schmiedt. "Chýbať nám bude naďalej Chripák a štart Kolesára je otázny. Verím, že všetci maródi sa dajú dohromady a nastúpime v najsilnejšom zložení."

Košičanom sa na sečovskej palubovke príliš nedarí, veď naposledy tam vyhrali 13. septembra 1998 najtesnejším rozdielom 25:24. Doterajšiu nepriaznivú bilanciu by chceli prerušiť, čo pri hernej kríze policajtov sa zdá byť reálne. "Nebude to vôbec ľahké stretnutie, pretože Sečovce postrácali body nielen doma, ale aj vonku kde sa dalo zabodovať. Momentálne sa im hra príliš nedarí, došlo v klube k zmene trénera a ten potrebuje čas, aby družstvo dostal do hernej pohody. Je len otázka času kedy pôjdu výkonnostne hore. V Sečovciach som hrával pod vedením trénera Gregora a poznám aj hráčov, no uvidíme či moje skúsenosti z daného prostredia využijeme. Radi by sme uhrali dobrý výsledok, ale neorientujeme sa tým smerom, že musíme vyhrať. Všetko bude v rukách hráčov," povedal G. Schmiedt. Pre sečovských policajtov to bude dôležité stretnutie, v ktorom budú chcieť presvedčiť vedenie klubu, trénera i divákov, že hádzanú nezabudli hrať, pretože bodov na rozdávanie nemajú nazvyš. "Radi by sme nadviazali zodpovedným prístupom na predchádzajúce výkony a hrou potešili divákov," dodal asistent košického trénera G. Schmiedt.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.