Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košičania chcú martinskú obranu rozhodiť čo najskôr

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Košice - V treťom extraligovom kole privíta líder tabuľky, HC Košice na svojom ľade celok Martina. Pred stretnutím sme sa pozhovárali s trénerom

Košičanov Róbertom Spišákom (na snímke).

Naposledy ste deklasovali nováčika zo Spišskej Novej Vsi na jeho ľade 8:2. Aký zápas očakávate dnes proti Martinu, ktorý iste bude klásť väčší odpor?

"Máme informácie, že Martin prevádza dobrú hru a má výborne korčuľujúce mužstvo. Počítame s tým, že vyrukuje s dobre organizovanou obranou. Budeme musieť niečo vymyslieť, aby sme ju rozhodili, ľahšie prechádzali stredným pásmom a vnikali do útočnej tretiny. V nej musíme byť dôrazní a premieňať šance. Chlapci sa na zápas pripravujú s plnou vážnosťou, nechceme nič ponechať na náhodu a zvíťaziť."

Ako ste už spomenuli, Martinčania zrejme prídu do Košíc s defenzívnou taktikou podporenú výkonom brankára Rovnianka. Stretnutie sa teda možno bude podobať na to z prvého kola proti Popradu.

"Počítame s tým. Súper bude hrať defenzívne a čakať na našu chybu. My sa budeme snažiť už od úvodu vytvoriť tlak, aby sme streili nejaký gól, po ktorom protivník bude musieť zmeniť taktiku. To sme chceli praktizovať aj proti Popradu, ale sa nám to nedarilo, odpor súpera sme prelomili až v záverečnej tretine. Dúfame, že proti Martinu sa nám to podarí skôr a predvedieme lepšiu hru ako proti Popradu."

Škoda, že sa košickému publiku nepredstaví Ladislav Nagy, ktorý včera podpísal novú zmluvu s Phoenixom...

"Naozaj škoda, Laco veľmi chcel hrať. Prikázali mu však dostaviť sa rýchlo do kempu. Aj jeho to mrzelo, ale jeho odchod bol neodkladný. Sme radi, že sa mu napokon podarilo uzavrieť kontrakt. Zahral si jeden zápas a bol dobrým signálom pre mužstvo. Popriali sme mu všetko pobré a poďakovali sme sa mu, pretože Laco si tzo zaslúži. Sme vďační aj za ten jeden zápas, ktorý za nás odohral, pretože to v tíme zanechalo pozitívne stopy."

Napokon, pre mladých spoluhráčov z útoku bolo iste dobrou školou zahrať si s Nagyom v jednej formácii v dueli proti Spišskej Novej Vsi.

"Tak sme aj jeho účinkovanie v našom drese brali. Išlo nám najmä o to, aby kladne pôsobil na mladých hráčov a bol pre nich impulzom. Pre Kristiána i Holečka bolo ozaj veľkou vecou, že si s ním mohli zahrať v jednom útoku."

Nagy odišiel, postavíte aj napriek tomu dnes štyri útočné formácie, alebo sa vrátite k hre na tri útoky?

"Budeme hrať na štyri útoky, namiesto Nagya nastúpi Gajdoš. Zranených nemáme, akurát Troliga, ktorého sme uvoľnili do kempu St. Louis si pobyt v zámorí predĺži do 20. septembra. Podarilo sa mu totiž dostať do druhého kempu tímu NHL, ktorého sa zúčastnia už aj všetky hviezdy klubu. Je to veľmi dobrá vizitka, sme radi, že sa mu tam darí. Dúfame, že skúsenosti, ktoré tam nadobudne, zúročí po návrate v našom mužstve v extraligových zápasoch."

Program dnešného 3. kola ST extraligy: Zvolen - Žilina, Košice - Martin, Liptovský Mikuláš - Spišská Nová Ves,

Skalica - Poprad, Trenčín - Slovan (všetko o 17. hod.).

Program dnešného 2. kola I. hokejovej ligy: Trebišov - Michalovce, Nitra - Považská Bystrica, Banská Bystrica - Zvolen B, Topoľčany - Prešov, Prievidza - Ružinov, Senica - Dubnica (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.