Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Košičania chcú dnes preskočiť vojakov v tabuľke

Sportnet|Publikované 27. okt 2006 o 22:00

Košice - Boli časy, keď sa na súboj s Banskou Bystricou mimoriadne tešili viacerí hráči Košíc. Svojho času práve spod Urpína postupne zamierilo do

Košíc množstvo futbalistov - Schmucker, Juračka, Karásek, Praženica, D. Tóth, Semeník, Libič, Mar. Strelec, Bochnovič, Faktor či Ivan Kozák. Nie nadarmo sa B. Bystrici hovorila farma 1. FC Košice. V súčasnosti sa na duel týchto dvoch celkov sa z košického tímu najviac teší posledný mohykán Ivan Kozák (na snímke).

"Ani som si to neuvedomil a nerozmýšľal som o tom. Je pravda, že viacerí už nehrávajú. Ale nie som celom sám, lebo Miro Sovič hral tiež v Bystrici. Sme nováčikom, my sa tešíme na každý ligový zápas," poznamenal jeden z najskúsenejších hráčov MFK Košice Ivan Kozák. Košičania privítajú v zápase 18. kola Corgoň ligy svojho tabuľkového suseda Duklu Banská Bystrica a bude to ďalší veľmi dôležitý duel. "A veľmi ťažký. Obe mužstvá bojujú o prvú osmičku." V prípade dnešného víťazstva by si Košičania veľmi polepšili v tabuľke. Dokonca by preskočili vojakov zo Štiavničiek a prakticky jednou nohou by už boli v elitnej osmičke. "To je práve náš zámer - poraziť Banskú Bystricu. Hoci vieme, že nás čaká veľmi ťažký súper. Aj sa pripravujeme na to, že to nebudeme mať vôbec ľahké." Pri pohľade na mimoriadne vyrovnanú tabuľku je všetkým jasné, že do konca súťaže sú prakticky všetky zápasy tzv. šesťbodové. A zďaleka sa to netýka len Košíc. "My sme od začiatku vedeli, že každý súboj bude pre nás veľmi ťažký, predsa len sme nováčikom. To sa aj potvrdzuje a každý bod si musíme tvrdo vybojovať. Neostáva nám nič iné, iba sa snažiť a ďalej bojovať," vyjadril sa I. Kozák. Hráčov MFK povzbudila posledná remíza 1:1 v Ružomberku. Bod je veľmi cenný, lebo pod Čebraťom sa body ťažko zbierajú. "Ružomberok má stále veľmi kvalitné mužstvo, čo aj potvrdilo. Futbal sa však hrá na góly. Ružomberčania mali šťastie u nás a my teraz u nich." I. Kozák mal v uplynulých kolách absencie v základnej zostave. V Ružomberku však opäť odohral celý zápas. "Tréner sa tak rozhodol. Je to jeho parketa. Ak ma postaví na zápas, budem rád, ak nie, budem sa snažiť chlapcom pomôcť v šatni pred zápasom." Ivan má v živej pamäti prvý vzájomný duel oboch tímov v tejto sezóne. Dukla ho doma vyhrala 2:1, keď za MFK znižoval v nadstavenom čase J. Majoroš. "Sedel som iba na lavičke, no myslím si, že sme vtedy mali na víťazstvo. Vyrovnaný zápas sme prehrali nešťastne. Doplatili sme na chyby rozhodcu, ktorý sa po zápase ospravedlňoval, že jedenástka po zákroku na Bicáka mala byť a podobne. Je to však už za nami a my sa musíme pozerať dopredu, aby sme zvládli odvetu," dodal I. Kozák.

Košičania nastúpia bez dlhodobých maródov Majoroša a Piatku. Celý týždeň už naplno trénoval brankár Pulen. Menšie zdravotné problémy mal len M. Sovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.