Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košičania cez víkend s plným bodovým úlovkom z domáceho ľadu

Sportnet|Publikované 29. dec 2002 o 23:00

Košice - Poprad 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)Košice - Domáci mali raketový úvod. Už v 3. min. Škovira nastrelil žŕdku. vzápätí Vorobel prudkou strelou

Košice - Poprad 4:1

(1:0, 1:1, 2:0)

Košice - Domáci mali raketový úvod. Už v 3. min. Škovira nastrelil žŕdku. vzápätí Vorobel prudkou strelou rozvlnil sieť. O chvíľu pri Ščibranovom zakončení pomohla Podtatrancom šťastena. V 12. min. išiel vo vlastnom oslabení Kroták, no blafák sa mu nevydaril. Potom hra upadla a viac vyložených šancí už diváci do konca prvej tretiny nevideli. Na začiatku prostrednej časti sa osmelili aj Popradčania, pohrozil R. Tomas, ale mieril iba do brankára Šimonoviča. Ten istý hráč hostí v 30. min. košického gólmana prekonal, ale obranca Vorobel puk smerujúci do siete zachytil ešte pred bránkovou čiarou. Onedlho mali Popradčania smolu opäť, keď M. Turan nastrelil žŕdku. Udrelo však na opačnej strane. V presilovke o dvoch hráčov tečoval Vantrobovu strelu za Drvárov chrbát Kmiť. Hneď o dve minúty sa dočkali aj hostia zásluhou P. Segľu. Košičania museli pridať, lebo hrozilo vyrovnanie. Nervozitu sa im podarilo zažehnať v 49. min. keď zavesil Kroták. Záver mohol byť dramatický, ale po strele M. Tomasa zazvonila znovu iba žŕdka a víťazstvo Košíc spečatil v predposlednej minúte Kmiť.

Góly: 3. Vorobel (Kroták), 35. Kmiť (Vantroba, Škovira), 49. Kroták (Kmiť, Škovira), 59. Kmiť (Kroták) - 37. P. Segľa, vylúčení: 3:5 , navyše M. Segľa na 10 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali Findura - Gajan, M. Grečko, 2000 divákov. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč. Poprad: Drvár - M. Turan, Rusnák, R. Gavalier, Jurčo, Barto, M. Tomas - P. Segľa, Palovčík, Verčík - Hvila, M. Štefanka, R. Tomas - Misál, Petričko, Paukovček - Jurinyi, Slaninák, Valigura.

Milan Jančuška (tréner HC Košice): "Som rád, že sme zvládlináročný víkend. Súboj s Popradom bol ťažký. Bolo totiž cítiť v nohách sobotňajší zápas so Slovanom. Dôležitý bol gól na 3:1."

Milan Skokan (asistent trénera ŠKP Poprad): "Do Košíc sme prišli s úmyslom potrápiť domácich. V druhej tretine sme sa aj dostali do tempa, ale v tretej sa ukázalo, v čom je majstrovstvo košického tímu. Domáci svoje šance premenili, my nie."

(špa/sita)

Zvolen Sp. Nová Ves 7:0

(3:0, 1:0, 3:0)

Zvolen - Hostia nastúpili do zápasu s desiatimi juniormi. Už v 2. min. dal Kořínek vedúci gól v oslabení, v 10. min po prihrávke Weissmanna skóroval Šechný, ktorý sa potom presadil aj v presilovke s dvoma hráčmi. Hostia hrali päťminútovú presilovku, keď Harabin musel odísť predčasne pod sprchy, ale gól nedali. Po Pukalovičovej strele bolo už 4:0. Ani domáci nevyužili presilovku piatich na troch. Hneď v 35. sekunde poslednej tretiny zvýšil na 5:0 Paciga a po prihrávke Čopa zvýšil Rajčák na 6:0. V 51. min zaznamenal Šechný svoj hetrik.

Góly: 2. Kořínek, 10., 13. a 51. Šechný, 31. Pukalovič, 41. Paciga, 45. Rajčák. Rozhodcovia: Marušin - Tvrdoň, Pavlovič. Vylúčení: 6:9, navyše: Harabin 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2221 divákov. Zvolen: Križan - Čech, Kowalczyk, Štork, Pukalovič, Augusta, Mráz, Čop, Harabin - Weissmann, Šechný, Török - Majeský, Jánoš, Kolník - Paciga, Kořínek, Čierny - Rajčák, Klouda, Bokroš. Spišská Nová Ves: Sopko (50. Mišut) - Sadiki, Bambúch, Hrubý, Čuj, Zajac, Baďo - Galovič, Fábry, Ilavský - Dian, Mazúr, Tarkovacz - Korhel, Saluga, Kostelňák - Kožík, Karabin, Golberger.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Hráči bojovali, dreli, na viac sme však nemali. Domáci zvíťazili zaslúžene, hokejová kvalita bola na ich strane."

Ďalšie výsledky: L.Mikuláš - Slovan 0:3 (0:2, 0:1, 0:0), góly: 5. Halaj, 12. Rataj, 26. Kuľha.

Skalica - Trenčín 2:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0), 31. T. Višňovský, 36. R. Hartmann - 13. Kristín, 51. Sivák.

Martin - Žilina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0), 27. Schneider, 53. J. Kováčik, 56. Lezo - 29. Gálik, 32. Rehák .

SOBOTA

Košice - Slovan 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Košice - V dohrávke 36. kola začali domáci zostra. Už v 4. minúte hasil brankár Slovana Rybár pre Cibuľom, ktorý sa dostával do sľubnej šance. O chvíľu hrali Košičania presilovku piatich proti trom a po presnej prihrávke Ihnačáka ju rýchlo využil Sabol. O niekoľko sekúnd sedeli na trestnej lvici znovu dvaja Bratislavčania a po tom, čo sa už jeden z nich vrátil na ľad, si strelu domáceho Škoviru nechtiac zrazil do vlastnej bránky Javín. Východniari sa dostali na koňa, po Kováčovom pokuse si slovanisti takmer dali ďalší vlastný gól, veľkú šancu vzápätí premárnil Holečko.

Druhá dvadsaťminútovka patrila herne hosťom, ktorý si zásluhou troch presiloviek v krátkom časovom slede vypracovali tlak. V 23. minúte sa na brankára HC Šimonoviča rútil Rataj, ale košický gólman jeho blafák bravúrne zneškodnil. Skvelý Šimonovič vykúzlil ďalší perfektný zákrok pri tutovke Semana, a tak z ničoho nič udrelo na druhej strane. Po vyhratom buly vystrelil od modrej čiary Vantroba a Košice viedli 3:0. Slovanisti sa dočkali až v poslednej minúte prostrednej časti, keď menšiu koncentráciu domácich využil Halaj.

V tretej tretine Bratislavčania zdramatizovali zápas, keď sa v 46. minúte strelecky švihom presadil Cíger. Hostia sa snažili zatlačiť modro-bielych a vyrovnať, ale do kolien ich z brejku mohol dostať Ihnačák, jewho strelu bekhendom však zastavila žrdka. Minútu a pol pred koncom odvolali slovanisti brankára a skúšali to v power play. Ich snaha však korunovaná nebola, naopak, do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Košičanov v kvalitnom stretnutí Škovira.

Góly: 7. Ľ. Sabol, 9. Škovira, 32. Vantroba, 60. Škovira - 40. Halaj, 46. Cíger. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, K. Kováč. Slovan: Rybár - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Jendek, Seman, Javín - Kuľha, Rataj, Junas - Kapuš, Cíger, Macho - Mrena, Halaj, Mračka. Zmeny: 41. Sersen za Šafaříka (Slovan), vylúčení: 4:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Jung, M. Novák, 2000 divákov.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "V peknom dramatickom zápase bolo dôležité využívanie presilových hier. Chlapcov chcem pochváliť za bojojnosť, zvlášť brankára Šimonoviča, ktorý podal výborný výkon."