Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Košičania by neboli proti vlaňajšiemu úvodu

Marko Milinkovič so spoluhráčmi chcú v Banskej Bystrici opäť bodovať. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 17. júl 2009 o 00:00

V 2. kole Corgoň ligy cestujú futbalisti MFK Košice do Banskej Bystrice, kde sa v sobotu o 19.30 hod. predstavia proti domácej Dukle.KOŠICE. Stretnutia Košíc a Banskej Bystrice boli v uplynulej sezóne chudobné na góly. V troch zápasoch padol jediný gól. Strelil ho hneď v 2. kole na Štiavničkách Radoslav Školník. Strela s diaľky bez prípravy mu parádne sadla a skončila pod brvnom. Brankár Boroš nemal najmenšiu šancu.

Otázny štart

V ďalších dvoch dueloch už gól nepadol. "Futbal sa hrá na góly. Banská Bystrica sa určite bude snažiť nejaký streliť a vyhrať zápas. Samozrejme, boli by sme najradšej, keby sme natiahli úspešnú sériu zápasov bez inkasovaných gólov proti Dukle. Verím, že sa nám to podarí, lebo máme formu na to, aby sme nedostali gól a z Banskej Bystrice sa nevracali bez bodového zisku," poznamenal srbský stredopoliar MFK Marko Milinkovič, ktorý v úvodnom zápase proti Dunajskej Strede nehral pre natiahnuté kĺbové puzdro, no na Štiavničkách by mal vybehnúť. "Je to ešte stále otázne. Na tréningu cítim menšie bolesti v kolenách, no stále sa to zlepšuje. Urobím všetko preto, aby som v Banskej Bystrici vybehol na ihrisko od prvej minúty."

Po takom góle sa už ani nemusí hrať

História vlaňajších vzájomných zápasov sa pristavuje pri jednom strelcovi. Spomínaný Školník nepatrí medzi kanonierov, no podaril sa mu excelentný kúsok z 30 m. "To bol jediný 'Školov' gól, ale stál za to. Asi preto ich ani viac nepadlo. Keď padne taký pekný gól, stačí na jeden zápas. Viac už nemusí padnúť. To je ako na tréningu. Keď ku koncu padne pekný gól, už je koniec tréningu. Ďalej ani nemusíme hrať. Podobné to bolo aj pred rokom. Keď Rado strelil ten gól, pokojne sme mohli ukončiť zápas," smial sa pri tejto spomienke srbský legionár, ktorý verí, že pod Urpínom si Košičania presadia strelecky. "Chceme vyhrať a bojovať o čo najlepšie umiestnenie."

Nahustenejší program

Pred rokom sa ani Milinkovičovi možno neprisnilo, že Košice zažijú fantastický vstup do súťaže, keď vyhrali úvodných šesť stretnutí. Vlani začali doma víťazne s Ružomberkom, teraz s Dunajskou Stredou. V 2. kole ich čakali Štiavničky, ako aj teraz. Myslíte si, že podobný kúsok sa vám môže podariť aj v tomto ročníku? "Ak budeme hrať svoju hru, stať sa môže všetko. Netreba však zabúdať, že v tejto sezóne máme nahustenejší program, lebo štartujeme aj v Európskej lige. Budeme sa snažiť podávať čo najlepšie výkony, aby sme sa pohybovali v popredí tabuľky," dodal M. Milinkovič.

Súvisiace články