Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košičania bodovo dostihli Považanov

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Košice - Po dvoch predohrávaných stretnutiach Karviná Sečovce 30:18 a ŠKP Bratislava Prešov 28:28 pokračovala spoločná hádzanárska súťaž mužov

počas víkendu zostávajúcimi tromi zápasmi. V nich si podľa očakávania úspešne počínali favorizované celky. Košičania využili domáce prostredie a zdolali N. Zámky, čím sa v neúplnej tabuľke posunuli na piate miesto. Vedúci celok súťaže nezaváhal v súboji so slovenským majstrom a upevnil si svoje postavenie. V dobrých výkonom pokračuje pražská Dukla, ktorá bez problémov zdolala predposledné Zubří na jeho palubovke. V poslednom tohtoročnom kole sa stretnú tieto dvojice: Sečovce Prešov, Pov. Bystrica - Karviná, Allrisk - Fr.-Místek, Zubří ŠKP Bratislava

1. MHK Košice N. Zámky

24:22 (9:8)

Oba tímy zo stredu tabuľky predviedli rýchlu a bojovnú hádzanú. Domáci viedli po celý zápas a aj napriek snahe Nových Zámkov zvrat v stretnutí nedovolili a zaslúžene zvíťazili.

Najviac gólov: Schmiedt 7, Kolesár 6/2, Justus 5/1 - T. Stráňovský, M. Stráňovský a Galla po 5, pok. hody: 7/3 - 1/1, vylúčení: 2 - 3, pred 600 divákmi rozhodovali Brunovský, Čanda.

Fr.-Místek Pov. Bystrica

28:21 (13:9)

Hostia v úvode získali dvojgólové vedenie. Od 14. min však Radegast šnúrou štyroch gólov vývoj stretnutia otočil a získal rozhodujúci náskok. V druhom polčase domáci hádzanári postupne zvyšovali svoj náskok až na rozdiel konečných siedmich gólov.

Najviac gólov: Berka 8/1, Kovář 6/1, Kalous 5 - Tallo 7/4, Vicena 6, pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčení: 4 - 5, ČK: Opoldík (Pov. Bystrica) za 3 vylúčenia, pred 250 divákmi rozhodovali Poláček, Pešta

Zubří Dukla

24:33 (12:16)

Zaslúžené víťazstvo hosťujúceho družstva. Domáci držali krok len do stavu 10:10, polčas prehrali o štyri góly a od tohto stavu hostia rýchlymi protiútokmi zvyšovali svoje vedenie. V závere to bola už len exhibícia hráčov Dukly.

Najviac gólov: Pavlík 9, Kuzo 8/2 - Zemánek 9, Čurda 7, Jícha 6/2, pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčení: 2 - 7, rozhodovali: Jaroň a Bubeníček (obaja ČR), 600 divákov