Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Košičania bez zmien túžia po finále SP

Sportnet|Publikované 26. feb 2009 o 23:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skFutbalisti MFK Košice začnú jarnú časť súťaže s nezmeneným kádrom. Trénera potešil najmä progres mladých

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

Futbalisti MFK Košice začnú jarnú časť súťaže s nezmeneným kádrom. Trénera potešil najmä progres mladých hráčov.

KOŠICE. Prechod z teplého podnebia do slovenskej zimy sa v tíme MFK udial bez chorôb hráčov, čo trénera Jána Kozáka teší. Nemenšiu radosť však má aj z výkonnosti svojich zverencov, ktorú potvrdili v náročných medzinárodných dueloch na dvoch sústredeniach v Juhoafrickej republike a v Turecku. Najmä mladí hráči chytili svoje šance poriadne za pačesy. "Škutka, Dobias či Janič urobili veľký progres. Nečakal som, že až tak môžu výkonnostne vyskočiť," netajil Ján Kozák.

Dva ciele

"Pred sezónou sme si stanovili cieľ skončiť do 5. miesta. Po jeseni ho plníme a nič na tom nemeníme ani pred jarou. Veľmi nás teší, že budeme hrať v semifinále Slovenského pohára. Chceli by sme sa však dostať až do finále," povedal generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič.

Bez zmien

V kádri MFK prakticky nedošlo k žiadnej zmene. Klub dopísal na súpisku akurát 17-ročného Kamila Karaša. Kolektív tak zostal pokope a táto stabilizácia by mohla byť dobrá devíza pre najbližšie týždne. "Chlapci sú zasa o pol roka spolu dlhšie a mali by futbalovo napredovať. Mužstvo by mal byť silnejšie a ja dúfam, že i bude," neskrýval očakávania J. Kozák, ktorý si pochvaľoval výborné podmienky na prípravu. Mesačný pobyt v príjemných klimatických podmienkach a na výborných trávnikoch splnil všetko, čo sa od toho očakávalo.

Správny kapitán

Ešte pred niekoľkými mesiacmi po zápase so Žilinou tréner Ján Kozák vyradil trojicu Peter Bašista, Pavol Jurčo a Gejza Pulen z kádra A-mužstva. Medzitým sa však veľa zmenilo a všetci traja hráči sú už dávnejšie späť v A-tíme. Bašista sa dokonca stal jeho kapitánom a túto hráčsku voľbu kvitoval i tréner Kozák. "Peter sa postupne stal vodcovskou osobnosťou mužstva. Myslím si, že je to správne rozhodnutie hráčov. Som presvedčený, že bude dobrým kapitánom," podotkol J. Kozák.

Majoroš do Moldavy

Bývalému špílmachrovi a kapitánovi MFK Jozefovi Majorošovi sa medzičasom skončila zmluva s košickým tímom. Posledný pol rok obliekal dres prvoligovej rezervy MFK. Po Novom roku si však už mal nájsť nové angažmán. Podľa posledných informácií bude Majoroš hosťovať do 30. júna v Moldave nad Bodvou, ktorá po jeseni vedie tabuľku III. futbalovej ligy.

Káder MFK Košice

Brankári: Gejza Pulen, Matúš Putnocký, Jozef Brudňák, obrancovia: Stanislav Kišš, Patrik Kaminský, Radoslav Školník, Stanislav Smrek, Martin Juhar, Róbert Cicman, Mikuláš Tóth, Lukáš Džogan, Peter Bašista, stredopoliari: Nemanja Matič, Kamil Kuzma, Timon Dobias, Jaroslav Kolbas, Miroslav Viazanko, Lukáš Janič, Marko Milinkovič, Kamil Karaš, Juraj Hovančík, útočníci: Pavol Jurčo, Ján Novák, Filip Serečin, Dávid Škutka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.