Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Košičania ani raz neinkasovali, Poprad zase neskóroval

Sportnet|Publikované 29. nov 2003 o 00:00

(1:0, 3:0, 0:0)Košice - V úvodnej tretine sa Košičanom vôbec nedarili kombinácie a tak diváci veľa vzruchu pred bránkami nevideli. V 6. min.

(1:0, 3:0, 0:0)

Košice - V úvodnej tretine sa Košičanom vôbec nedarili kombinácie a tak diváci veľa vzruchu pred bránkami nevideli. V 6. min. vystrelil domáci obranca Nádašdi a Gajdoš jeho pokus tečoval do skalickej siete. Ani po góle sa tempo stretnutia nezvýšilo. V 9. min. hosťujúci Baránek ani na dvakrát nepretlačil puk za chrbát brankára Sopka. Onedlho nechýbalo veľa kapitánovi východniarov Ihnačákovi, ale minul bránku. V prvých chvíľach prostrednej časti divákov znovu nemalo čo upútať. V 29. min. počas hry štyroch proti štyrom si však dal gólové repete Gajdoš a o niekoľko sekúnd sa v presilovej hre trafil aj Kroták. Skaličania po tejto sprche vymenili brankárov, namiesto Kučeru prišiel Kompas. Ten si však ani nesiahol na puk a už ho po strele Cabana v ďalšej početnej výhode musel loviť zo siete. Za 65 sekúnd sa Košičania s troma gólmi rozhodli o osude stretnutia. Prikrášliť víťazstvo mohli v tretej tretine Sabol i Kroták, na druhej strane sa pri nájazde Čárskeho blysol Sopko a udržal si čisté konto.

Góly: 7. a 28. Gajdoš, 29. Kroták, 29. Caban. Rozhodovali: Jakubec - M. Grečko, P. Grečko, vylúčení: 8:5, navyše Ihnačák - Hartmann po 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1700 divákov. Košice: Sopko - Segľa, Frühauf, Fabian, Vorobel, Topoli, Nádašdi Šimurda (40. Horňák), Kmiť, Kroták Ihnačák (29. Horňák), Sabol, Drotár - Dravecký, Bulík, Holečko - Gajdoš, Caban, Rusič. Skalica: Kučera (29. Kompas) - M. Ivičič, Vrábel, Komárek, P. Ivičič, Bukna, Flamík - Kocák, Jarolín, Hartmann - Baránek, Kollár, Čársky - J. Sýkora, J. Mrena (24. Ertel), Grill.

Róbert Spišák, tréner Košíc: "V komornej atmosfére sme nezačali optimálne. Rýchle góly v prostrednej časti rozhodli o stretnutí. V tretej tretine sme už len kontrolovali výsledok."

M. ŠPACAI

Zvolen - Poprad 7:0

(0:0, 3:0, 4:0)

Zvolen - Až do 29. min si brankári udržiavali čisté konto, najmä zásluhou slabšej koncovky na oboch stranách. V počte čistých šancí boli na tom o niečo lepšie rozumne hrajúci Popradčania, ich streľba však bola žalostná. V 7. min. Dian, v 16. Kalousek, v 18. Valigura a v 26. min. Hvíla sa ocitli v pozíciách, z ktorých zvyknú padať góly, no brankár Ševela bol vždy namieste. Tri góly Zvolenčanov v 2.tretine nakoniec jasne naznačili, na ktorej strane sa ukrývalo viac hokejového umenia. Lichotivé skóre po dvoch tretinách domácich naladilo na nečakane vysoké víťazstvo. V 41. min. s veľkou dávkou šťastia prečkali šancu hosťujúceho Kalouska, ktorý mieril vedľa ležiaceho Ševelu mimo bránku a netrvalo dlho, keď pridali ďalšie zásahy. Domáci uštedrili Popradčanom debakel a dosiahli najvyššie víťazstvo v sezóne.

Góly: 31., 43. a 56. Škuta, 40. a 54. Bartek, 29. Pohorelec, 55. Čierny. Rozhodcovia Ország - Miľovčík, Halecký, vylúčení 3:4, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2021 divákov. Zvolen: Ševela - Jakeš, Štork, Krátky, Priechodský, Škuta, Velebný, Mráz, Harabín - Bartek, Šechný, Rajčák - J. Čierny, Klouda, Paciga - Pohorelec, Cibuľa, Lipták - Cútt, Gašpar, Filo. Poprad: Hurajt (56. Kožuch) - Kubát, Hrubý, M. Turan, Viazanica, Lištiak, Jurčo, Š. Rusnák st., Magdoško - Hvíla, Paľovčík, R. Tomas - Dian, Filip, Polomský - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Saluga, Piatak, Kalousek.

Ďalšie výsledky:

Slovan - Nitra 5:1 (2:0, 1:1, 2:0), góly: 10. a 42. Pavlas, 16. Jánoš, 25. Sejejs, 45. Kuľha - 21. Pukalovič st.

Martin L. Mikuláš 1:3 (0:2, 1:0, 0:1), 21. Čacho - 5. a 11. R. Huna, 60. Polášek.