Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košičan Karaš: Na taký gól som už naozaj čakal

Bohuslav Matia|Publikované 28. mar 2016 o 22:00

Futbalisti FC VSS si v podstate bez problémov udržali prvú priečku tabuľky i dvojbodový náskok pred prešovským Tatranom.

V košickom Čermeli sa nediali žiadne zázraky. Líder východnej skupiny druhej ligy, futbalisti FC VSS, si v podstate bez problémov (aj keď prvý polčas zápasu s Tepličkou vyvolal medzi jeho fanúšikmi mierne rozpaky) udržal prvú priečku tabuľky i dvojbodový náskok pred prešovským Tatranom, a pokojne sa môže vydať v ústrety celoslovenskej nadstavbe.

KOŠICE. Zmoknutý futbal (pršalo počas celého zápasu) v prvom polčase za veľa nestál, a z diania na ihrisku nebolo celkom zrejmé, kto je vedúci celok tabuľky a kto je blízko jej chvosta, o čom svedčí aj pozápasová „flash analýza“ stredopoliara žlto-modrých Kamila Karaša.

„Vedeli sme od začiatku, a aj tréner nás na to upozorňoval, že to bude ťažký zápas, že Teplička tu určite nepríde odovzdane, a to sa v prvom polčase aj potvrdilo. Hráči hostí bojovali, behali, a my, aj keď sme loptu viac držali a snažili sme sa, do prestávky sme sa nevedeli presadiť. Až rýchly gól na začiatku druhého polčasu nás upokojil, potom sme pridali druhý, tretí, a už sa nám hralo výborne.“

Naberá chuť do futbalu

Kamil Karaš bol autorom posledného košického gólu, a spôsob, akým riešil koncovku, bol dôkazom toho, že hral vo veľkej pohode. Brankára Petra Kosu si dokonale vychutnal.

„Je pravda, že som sa už od začiatku cítil v pohode, a potom, keď sme dali ten úvodný gól, človek sa tak nejako ešte viac uvoľnil. Môžem povedať, že taký gól som už naozaj čakal, lebo prakticky väčšinu gólov som dával po takých akciách, keď mi to prihrali pred bránu. Tento bol naozaj veľmi pekný, a som zaňho veľmi rád.“

Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar je celkom rád aj preto, že po návrate do Košíc opäť získal väčšiu chuť do futbalu.

„Už v lete som vravel, že potrebujem nabrať novú chuť do futbalu, lebo z tých niekoľkých angažmánov som bol trošku znechutený, a vedel som, že v Košiciach tú chuť naberiem. Zatiaľ je to dobré a budem sa snažiť, aby to tak pokračovalo aj ďalej. Jasné, človek má stále ambície niekam prestúpiť, dostať sa vo futbale niekde ďalej, ale ja sa teraz tým nezaoberám, uvidíme, čo bude.“

Keď má priestor, môže vyraziť

Mladý obranca Michal Jonec (19 rokov) má zatiaľ iné ambície, snaží sa vybojovať si stabilné miesto v základnej zostave VSS, a treba povedať, že mu to ide veľmi dobre.

Na stopérskom poste mu ide k duhu spolupráca so skúsenými hráčmi, ktorí ho môžu trošku usmerniť.

„Samozrejme, že mi to pomáha. Či už je to Ďuro Hovančík, ktorý dnes nehral pre päť žltých kariet, alebo Peťo Šinglár, ktorý bol vedľa mňa dnes, sú to starší hráči, ktorí ma zadirigujú a hrá sa mi s nimi super.“

Tak super, že si mohol dovoliť aj trošku viac, ako striktne dodržiavať defenzívne pokyny. Jeho prvopolčasové sólo prakticky cez celé ihrisko a takmer gólová prihrávka na kopačku Lukáša Janiča nezostali bez odozvy hľadiska.

„Mal som priestor a snažil som sa to vyviesť čo najďalej. Bola z toho nakoniec pekná šanca Lukyho Janiča, len škoda, že netrafil bránu. Hrám síce vyslovene vzadu, ale tréner mi párkrát dovolí aj zaútočiť, keď mám priestor, za čo som rád. Teší ma, že sa mi podarila pekná akcia, ale hlavne to, že sme vyhrali 3:0,“ usmieval sa Michal Jonec, ktorý tiež značnou mierou prispieva k vyššej kvalite košickej defenzívy.

„Je pravda, že v zime to v obrane vyzeralo všelijako, ale myslím si, že sme tam všetci k sebe zapadli dobre. Aj tí chlapci zo zahraničia sú v pohode, vedia super po anglicky, takže sa vieme dohovoriť a v zápase dohodnúť, nie je žiaden problém."

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.