Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košarovce na cele piatej ligy

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Košarovce Na piatoligový šláger bola zvedavá slušná divácka návšteva a diváci od zaciatku tušili, že to bude zaujímavý zápas a jeho priebeh to aj

potvrdil. Domáci zacali odvážne a už v 8. minúte sa ujali vedenia gólom Goruna, ktorý využil nedorozumenie jasenovskej obrany. Peknú akciu založil v 13. minúte Trancík, ale jeho nebezpecnú prihrávku spoluhráci v útoku minuli. Nasledovali protiútoky Jasenova a jeden z nich skoncil gólom. Bolo to v 16. minúte, ked prihrávku Šumilu umiestnil za Sopkov chrbát Mamaj. Další vývoj zápasu sa odohrával medzi šestnástkami, ale s velkým nasadením hrácov obidvoch mužstiev, co diváci ocenovali velkým potleskom. V poslednej štvrthodine prvého polcasu mali hostia velké príležitosti, ale neuspeli ani vtedy, ked vo štvorici postupovali na dvoch domácich obrancov. Bola to zásluha najmä s prehladom hrajúceho Béreša. Stav sa mohol menit krátko pred prestávkou, ked Skalka z vyše 20 m nastrelil brvno Bacovej brány. Ten istý hrác ukázal kvality aj v 49. minúte, ked presný center Lukáca nasmeroval hlavou do nekrytého rohu Bacovej brány, ale ten výborným zásahom loptu vyrazil. Všetko podstatné sa udialo v poslednej štvrthodine, najprv Košarovce v 77. minúte po hlavicke Holka získali vedenie, ale už o štyri minúty bolo po slabuckej strele Škovranka a kikse Sopka vyrovnané. Ked sa už zdalo, že si súperi body podelia, prišiel rozhodujúci úder domácich. V poslednej minúte vzal na seba zodpovednost Skalka a z priameho kopu z 25 m vymietol šibenicu v pravom hornom rohu Bacovej brány, cím stanovil vítazstvo Košaroviec.

Košarovce Jasenov 3:2 (1:1)

Pred 300 divákmi rozhodovala Fajdelová. Góly: 8. Gorun, 77. Holko, 90. Skalka 16. Mamaj, 81. Škovranko. ŽK: Bucko, Šumila

Košarovce: Sopko Trancík, Béreš, Dysko, Sabol Gorun, Kolník, Holko, Baškovský (75. Majerník) Skalka, Lukác

Jasenov: Baca Horvat, Bucko, Chalupka, Macko (89. Kimák) Šumila, Mamaj, Melník (75. Micikáš), Rujak Škovranko, Šulak (85. Cerhyt)

Jaroslav Bereš, hrajúci tréner domácich: "Zásluhou oboch celkov to bo velmi dobrý zápas. Vítazstvo nám zabezpecilo miesto na cele, co je pre novácika velký úspech. Proti technickému mužstvu Jasenova chlapci príkladne bojovali, za co im chcem podakovat.

Michal Kopej, tréner hostí: "Aj napriek tomu, že to bolo derby a že sa hralo o prvé miesto, bolo to slušné stretnutie. Prehra nás mrzí o to viac, že sme rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte. Za predvedený výkon sme si bod zaslúžili.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.