Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Korzár ťahá maratónsku šnúru. A opäť máme aj rekord

Šéfredaktor Korzára Jaro Vrábeľ na trati MMM 2018. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 8. okt 2018 o 22:00

Medzi bežcami sme ešte ani raz nechýbali už od roku 2012.

KOŠICE. Už siedmykrát po sebe mal denník Korzár zastúpenie na košickom Medzinárodnom maratóne mieru, dokonca každý rok viacnásobné a, s výnimkou vlaňajška, vždy aj vrátane bežca v hlavnej disciplíne.

Na trati dlhej 42 195 metrov sa uplynulú nedeľu predstavil šéfredaktor Jaro Vrábeľ.

Spomedzi vyše 1 600 maratóncov dobehol na 122. mieste s časom 3 hodiny, 11 minút a 55 sekúnd.

„Tajne som dúfal v čas pod 3:10, ale v závere som, ako sa hovorí, nemal dobré nohy. Aj tak som si opäť zlepšil osobák, a to skoro o tri minúty. Rovnako ako Tibor Sahajda, akurát, že som dobehol takmer hodinu po ňom, haha. Ale teším sa a mám motiváciu pridať v tréningu,“ zhodnotil Jaro Vrábeľ, ktorý má na konte 7 maratónov, z toho 5 košických.

„Keď vydržím, tak na 100. ročníku MMM by som mohol bežať svoj 10. košický maratón, to by bola paráda...“

Korzár v nedeľu nechýbal ani medzi štafetami, tentoraz v zložení Katarína Gécziová (zástupkyňa šéfredaktora), Róbert Šmajda, Patrik Šmajda a Jozef Durilla.

S časom 3:51:23 sme skončili na 64. priečke z viac než 240 tímov.

„Po dlhšej bežeckej i športovej pauze som sa vrátila na maratónsku trať bez tréningu. Keďže som mala pred polmaratónom rešpekt, rozhodla som sa zostaviť štafetu. Svojim spolubežcom zo Sniny, ktorí tímu Korzára zlepšili celkové umiestnenie, ďakujem za ich športového ducha i bežecké nadšenie,“ povedala mamička 5-mesačnej dcérky Katka Gécziová, ktorej už len dva polmaratóny chýbajú do zavŕšenia okrúhlej desiatky.

Zástupkyňa šéfredaktora Katarína Gécziová. (Autor: archív)

Atmosféru MMM opäť zažila na vlastnej koži aj naša obchodná manažérka Katarína Szénayová.

„Do roku 2016 som bola na MMM iba ako divák. V roku 2016 sa narodila naša vnučka Mimka a z divákov sme sa stali účastníkmi minimaratónu. Tento rok by to bol jej tretí v poradí, no keďže ochorela, tak aspoň takto symbolicky bežala s nami. O rok to dáme opäť,“ teší sa už na prvú októbrovú nedeľu 2019 Katka Szénayová.

Obchodná manažérka Korzára Katarína Szénayová. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.