Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kormidelník Kukulský má z čoho vyberať

Sportnet|Publikované 12. jan 2009 o 23:00

V závere uplynulého týždňa sa do prípravy na odvetnú časť najvyššej regionálnej futbalovej ligy zapojil aj druhý celok tabuľky Partizán Bardejov,

ktorý rozložil svoj tréningový tábor v domácom prostredí.

BARDEJOV. Už tradične je v kádri treťoligistu počas zimnej prípravy veľa hráčov a kormidelník Jozef Kukulský má z čoho vyberať. Viac ako tri desiatky hráčov by sa mali zapojiť do tréningového procesu. Na úvodnom tréningu narátal lodivod 24 hráčov. Do prípravy sa ešte nezapojili všetci hráči, lebo niektorí mali študijné či pracovné povinnosti.

Odchovanci sa vracajú

V jesennej časti boli viacerí hráči Bardejova na hosťovaní, ktoré sa im skončilo a tréner môže s nimi počítať. Vedenie klubu oslovilo aj bývalých hráčov, ktorí sa rozhodli vrátiť do materského klubu a pomôcť mu v boji o čo najlepšie umiestnenie v jarnej časti. "Mali sme dosť hráčov na hosťovaní a pokiaľ by sa všetci vrátili a zapojili do prípravy, tak by ich bolo aj tridsaťpäť. S takýmto počtom hráčov by sa nedalo trénovať, no aj tak je účasť na tréningoch hojná. Postupne však budeme počty hráčov redukovať, aby zostali v kádri tí najlepší. Káder by sa mal stabilizovať na 20 až 22 hráčov. Potešilo ma, že áčko má dostatočne širokú základňu a mám z čoho vyberať. Rovnako sa k nám vracajú odchovanci, ktorí by mali tvoriť kostru nášho mužstva," hovorí tréner Jozef Kukulský. Bardejovčania mali už v jeseni záujem o služby Rastislava Kaščáka, ktorý by mal káder posilniť v jarnej časti. Z druhej poľskej ligy sa vracia Marián Kočiš a zo Sp. N. Vsi po dvojročnom hosťovaní Peregrim. Z Liptovského Mikuláša by sa mal vrátiť Tomáš Virgala.

Kuhajdík na skusoch v zahraničí

Pohyb v kádri druhého celku je viac smerom dovnútra ako vonku. Okrem spomínanej štvorice hráčov by mali káder posilniť aj hosťujúci hráči zo Svidníka. Na druhej strane, niektoré kluby prejavili záujem o bardejovských hráčov, z ktorých iba jeden je na skusoch za riekou Moravou. "Kapitán a osobnosť nášho mančaftu Juraj Kuhajdík je hernej skúške vo Vítkoviciach, ostatní hráči zostali," hovorí tréner. V sobotu Bardejovčania odohrali prvé prípravné stretnutie s Michalovcami, ktorým podľahli 2:3. V tomto týždni ich čakajú ešte dva, prvý už dnes a druhý v sobotu. "Máme vytvorené dobré podmienky v domácom prostredí, máme umelý trávnik a v okolí mesta dobré terény, kde budeme naberať kondíciu. Ak všetko dobre dopadne, tak na budúci týždeň by sme mali odísť na týždenné sústredenie do neďalekých Bardejovských Kúpeľov. Našu hernú silu počas zimnej prípravy preveria väčšinou prvoligové a druholigové celky. Budeme sa snažiť ladiť hernú formu tak, aby sme úspešne zvládli nielen prvé zápasy, ale aj celú odvetnú časť," prezradil J. Kukulský. Bardejovčania doplnili okrem hráčskeho kádra aj realizačný tím, keď asistentom trénera a trénerom brankárom sa stal Ľubo Lukáč.

Program zápasov

Bardejovčania si dnes o 13.00 h na umelom trávniku zmerajú sily s Trebišovom. V sobotu o 10.00 h sa stretnú s rezervou MFK Košice. Potom ich čaká sústredenie v Bardejovských Kúpeľoch. Po jeho skončení 24. januára odohrajú duel s Prešovom B. V sobotu 31. januára bude ich súperom Vranov, 7. februára Sp. N. Ves, 10. Stará Ľubovňa, 14. Poprad, 17. Lipany, 24. Sp. N. Ves a 28. Giraltovce. V marci odohrajú dva zápasy - 7. v Liptovskom Mikuláši a 14. so Sninou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.