Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kormidelník Giraltoviec chce doma viac odvahy

Ofenzívne chúťky. Giraltovčania by chceli na jar súperových brankárov čo najčastejšie zamestnávať. (Autor: Peter Cingel)
Sportnet|Publikované 13. mar 2013 o 23:00

Na rozdiel od niektorých iných sa už futbalisti Giraltoviec nevedia dočkať štartu jarnej odvety IV. ligy.

Na rozdiel od niektorých iných sa už futbalisti Giraltoviec nevedia dočkať štartu jarnej odvety IV. ligy. Aspoň takto to naservíroval tréner MFK Slovan Richard Gábor s tým, že zimná príprava bola ukrutánsky dlhá a predsa len podmienky v kluboch zastupujúcich amatérsky futbal nie sú celkom ideálne. Okrem toho v prvom jarnom kole v Zemplíne s michalovským béčkom podľa jeho vyjadrenia by sa malo hrať na umelej tráve a práve tento podklad majú k dispozícii i Giraltovčania. Nehovoriac o tom, že na umelom trávniku mužstvo absolvovalo i všetky prípravné duely.

GIRALTOVCE. Navyše len trénovať, naháňať silu, vytrvalosť, kondíciu je dosť stereotypné, únavné.

„Pomaly už ani tréner nevie, čo má so zverencami robiť a na chlapcoch vidno, že ich to až tak veľmi nebaví,“ povedal Richard Gábor. Tím, ktorý vedie, zvládol desať prípravných meraní síl s dorasteneckými ligovými celkami i so súpermi rôznej výkonnostnej seniorskej kvality. Výsledky boli premenlivé, kouč ich však nepreceňuje, lebo príležitosť dostávali všetci hráči a v dianí sa vystriedalo 21 jednotlivcov. „Našťastie sa nám zranenia vyhýbali s výnimkou Haleka, ktorý začal po pauze s tréningom až neskôr. Naproti tomu do prípravy sa zapojil i Verčimák, ktorý mal pred časom zlomeninu nohy.“

Priaznivci tímu sú zvedaví, či sa ukázal nejaký súci strelec, ale zdá sa, že nikto nie je aktuálny a zrejme tak ako v jeseni, bude koncovka záležitosťou viacerých strelcov. Pritom by mužstvo potrebovalo zabrať práve vo finálnej fáze, lebo v prvej časti ročníka zakončenie haprovalo. Desať nastrieľaných gólov je toho dôkazom.

„Je jasné, že pokiaľ mienime nazbierať viac bodov, musíme byť v tejto činnosti výraznejší, lebo iba dobre brániť na víťazstvo nestačí,“ konštatoval kormidelník.

Žiadny pohyb na súpiske

Na súpiske mužstva sa vyskytlo minimum zmien. To je predpoklad, že partia bude zohratá, stmelená. Akurát z vlastného dorastu boli preradení štyri mladíci - Čurlík, Tomko, Čverha a Halek. Z kádra odišiel len brankár Jurč (pracovné povinnosti), nahradí ho Matej Lukáč, ktorý v jeseni hosťoval v Nemcovciach.

V MFK Slovan prostriedkov na získavanie posíl niet, preto sa treba spoľahnúť na vlastné zdroje a vystačiť si s kádrom, ktorý ročník začal.

„Mužstvo je stabilizované a to je dôležité. Máme kolektív s nízkym vekovým priemerom, patríme určite medzi najmladších v súťaži. S výnimkou Tendráka a Bednára ostatní futbalisti sú giraltovskí odchovanci.“ V jeseni sa kolektívu vonku celkom darilo, získal desať bodov. Bolo by žiaduce, aby sa táto odvaha preniesla ešte výraznejšie aj do vystúpení pred vlastnými fanúšikmi.

„Dúfame, že na cudzích ihriskách nám hra pôjde naďalej úspešne, mladíkom spôsob boja do otvorenej obrany vyhovuje a brejkové situácie zvládajú, len sa musia inak a úspešnejšie popasovať so zhustenou defenzívou, keď útočia do plných.“

R. Gábor pred časom avizoval, že chce u zverencov dosiahnuť nielen viac aktivity pri presadzovaní vlastného herného štýlu, ale i upevnenie psychiky. Zaumienil si tiež popracovať na skvalitnení pripravenosti.

Tam ale narazil na problém: „Prvé tri týždne prípravy boli vydarené pri naberaní všeobecnej kondície, ale od začiatku februára už dochádzka pokrivkávala, lebo študentom začali povinnosti v škole a niektorí tréningy vynechávali. S tým ale treba rátať v tejto súťaži,“ informoval giraltovský lodivod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.