Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kormidelníci spod Tatier v spätnom zrkadle

Sportnet|Publikované 14. okt 2005 o 22:00

Poprad - V 12. kole piatej futbalovej ligy skupiny severozápad sa zrodili z pohľadu podtatranských mužstiev takéto výsledky: Štrba - Junošport Nová

Ľubovňa 1:0, Šarišské Dravce - Plavnica 2:1, Osikov - Veľká Lomnica 1:0, Miklušovce - Spišské Bystré 2:0, Hranovnica - Raslavice 1:0. Vo štvrtej lige skupiny sever vyhrali Vysoké Tatry v Nižnej Šebastovej 2:3 a Ľubica podľahla doma Spišskému Podhradiu 0:2. Čo na to hovoria tréneri?

Marián Wikarski (tréner Vysokých Tatier): Domáci začali príliš profesorsky a hoci nastúpili v kompletnom zložení, v úvode sme ich aktivitou zaskočili. Po strelení nášho vedúceho gólu sa hra vyrovnala. Ďalší vývoj ovplyvnilo zranenie Budzáka, po ktorom prevzali iniciatívu hostitelia. V úvode druhého polčasu sa nám však podarilo poistiť náskok a ten sme už napokon nepustili, aj keď domáci v nadstavenom čase znížili.

Ladislav Melikant (tréner Ľubice): Z nášho pohľadu to bolo nešťastné stretnutie. V prvom polčase to bol predovšetkým bojovný zápas. Oba kolektívy vyčkávali na chybu súpera. Opäť sme doplatili na slabú koncovku. V druhom polčase sme sa dopustili dvoch chýb, po ktorých sme inkasovali. Dvakrát sme nastrelili žrď, škoda toho, remíza by bola určite spravodlivejšia.

Milan Sabo (tréner Štrby): Aj keď stretnutiu chýbali góly, bolo sa na čo pozerať a futbal sa musel divákom páčiť. Obe mužstvá sa prezentovali výbornou defenzívou. Najnebezpečnejším hráčom hostí bol skúsený Kačmarčík, ktorý asi päťkrát nebezpečne pohrozil, ale brankár Marušák bol pozorný. S najtesnejším víťazstvom sme spokojní, pretože súper hral veľmi dobre."

Ján Kušnierik (tréner Hranovnice): Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním vyhrať a v prvom polčase sme hrali veľmi kvalitne. Už v úvodnej štvrťhodine sme išli do vedenia, potom sme však ďalšie šance nevyužili. Po vylúčení hosťujúceho hráča si zrejme mužstvo myslelo, že víťazstvo príde samo a iniciatívu prevzali hostia. V závere nám už aj odchádzali sily a víťazstvo sme ubránili len s vypätím všetkých síl.

Pavol Šeleng (tréner Spišského Bystrého): Do Miklušoviec sme cestovali s cieľom získať aspoň bod. Nastúpili sme však prakticky bez zálohy, v ktorej nám chýbali až traja hráči základnej zostavy a to sa prejavilo na našom výkone. Viazla nám súhra i kombinácia a hrali sme veľmi slabo, nevýrazne. S rozpadnutou stredovou formáciou sme toho veľa uhrať nemohli, navyše v Miklušovciach sa nám nedarí, čo sa potvrdilo aj minulý rok.

Zoltán Kubát (tréner Veľkej Lomnice): Do stretnutia sme nastúpili vo výrazne oklieštenej zostave, pričom sa nám v priebehu zápasu navyše zranil jeden z ďalších kľúčových hráčov Mačutek. Myslím si, že vzhľadom na obojstranne vyrovnaný priebeh, sme si deľbu bodov zaslúžili. Mojim zverencom nemožno uprieť snahu popasovať sa o úspešný výsledok. Aj keď sme neuspeli, do ďalšieho zápasu na domácej pôde ideme so vztýčenými hlavami a s cieľom bodovať naplno.

Ján Bača (tréner Plavnice): Do prestávky hralo mužstvo dobre. Súpera dostalo pod tlak, malo územnú prevahu. Teraz môžeme iba ľutovať, že z viacerých sme využili iba jedinú šancu. Myslím si, že k víťazstvu domácich výrazne pomohol rozhodca. Deľba bodov by bola spravodlivejšia.

Marián Jarabinský (tréner Junošportu): Nezaslúžili sme si prehrať, ale vyššia moc dosiahla, že sme prehrali znova najtesnejším rozdielom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.