Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Kórejský gymnasta podal protest na Športový arbitrážny súd

TASR|29. aug 2004 o 18:09

Atény 29. augusta (TASR) - Juhokórejský gymnasta Yang Tae-young, ktorý na končiacich sa olympijských hrách v Aténach po chybe rozhodcov na miesto zlatej ...

Atény 29. augusta (TASR) - Juhokórejský gymnasta Yang Tae-young, ktorý na končiacich sa olympijských hrách v Aténach po chybe rozhodcov na miesto zlatej medaily získal iba bronz, podal v nedeľu protest na Športový arbitrážny súd (CAS).

Kórejčan požaduje, aby CAS nariadila Medzinárodnej gymnastickej federácii (FIG) opraviť výsledky rozhodcov a upraviť medailové poradie. Predstavitelia CAS k celej veci prezradili iba to, že miestom konania vyšetrovania bude Lausanne a že sa bude konať až po skončení olympiády, aby mali predstavitelia FIG a amerického olympijského výboru (USOC) dostatok času na prípravu. FIG a USOC sa na margo problému zatiaľ nevyjadrili.

FIG trvá na tom, že napriek chybe rozhodcov sú výsledky nemenné a taktiež prehovárajú Američana Paula Hamma, aby zlatú medailu Kórejčanovi dobrovoľne odovzdal. Tento variant však pravidlá Medzinárodného olympijského výboru (MOV) nepovoľujú.

Súvisiace články