Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Kórejské federácie zimných športov pred olympiádov vyšetrujú

Pre obťažovanie pohrozili odchodom členky kórejského curlingového tímu. (Autor: ILUSTRAČNÉ SITA/AP)
TASR|1. apr 2014 o 10:34

Kórejská vláda chce vyšetriť podozrenia z ilegálnych aktivít a obnoviť dôveru verejnosti k zimným športom pred olympiádou 2018 v Pjongčangu.

SOUL. Ministerstvo športu Kórejskej republiky odštartovalo vyšetrovanie siedmich tamojších federácií zimných športov. Jeho cieľom je odhaliť podozrenia z ilegálnych aktivít a obnoviť dôveru verejnosti k organizáciám pred ZOH 2018 v Pjongčangu.

Kontrola sa týka korčuliarskej, hokejovej, curlingovej, lyžiarskej, biatlonovej, bobovej/skeletonovej a sánkarskej federácie.

V prípade zistenia akýchkoľvek dôkazov o korupcii a iných nelegálnych činoch v spomínaných organizáciách, kórejské ministerstvo športu je pripravené úzko spolupracovať s políciou a prokuratúrou, informovala agentúra Reuters.

Juhokórejský šport sprevádzali viaceré kontroverzie v súvislosti s vystúpením športovcov na nedávnych ZOH v Soči. Medzi nimi aj okolnosti zmeny občianstva špičkového rýchlokorčuliara na krátkej dráhe Viktora Ahna.

Ten pod menom Ahn Hyun-soo v minulosti reprezentoval Kórejskú republiku, v Soči ale už štartoval s ruským pasom.

V národných tímoch zimných športov navyše pribudlo viacero obvinení z fyzického týrania a sexuálneho obťažovania zo strany trénerov a členov realizačných tímov. V tejto súvislosti napríklad minulý týždeň pohrozili odchodom z reprezentácie členky curlingového ženského tímu.

Súvisiace články