Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Korčuliari sa postarali o dramatickú koncovku

Sportnet|Publikované 3. okt 2006 o 00:00

Košice - Mimoriadne dramatický finiš mala súťaž korčuliarov. Skupinka si v cieľovej rovinke tak rozdala, že štvorica sa zmestila do jednej sekundy!

Cieľom preleteli ako víchor a keďže dojazdové miesto bolo krátke, všetci hľadali najmenej bolestivú trasu, kde by mohli 'zaparkovať'... Najhoršie dopadol Košičan Peter Barna, ktorý nepríjemne pristál na železnom stojane. Z víťazstva sa nakoniec tešil Bratislavčan Milan Križan (40:16), pred Košičanom Marekom Novysedlákom (40:17).

"Záver bol veľmi dramatický. Veľmi k tomu však prispela i organizácia v cieľovej rovinke - dlaždice, koberec a malý brzdný priestor. Pre bežcov to stačí, ale pre korčuliarov absolútne nie," poznamenal M. Križan (na snímke), ktorý v Košiciach štartoval po prvý raz. "Veľmi som túžil skončiť do 3. miesta. V Košiciach však štartovalo veľa dobrých korčuliarov. V skupinke sme boli siedmi a všetci mali rovnaké šance na víťazstvo. Záležalo na stratégii a šťastí. Kolega Marek Novysedlák chcel prekonať traťový rekord Čecha Lochmana, ktorý je na hranici 39 minút. Žiaľ nevyšlo, možno o rok," dodal k ambíciám o výslednom čase M. Križan, ktorý by do Košíc chcel pricestovať aj na budúci rok.

Súvisiace články