Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Kopecký sa trápi, tréner ho však nesúdi podľa štatistík

(Autor: SITA/AP)
SITA|23. okt 2013 o 10:48

V tejto sezóne je dvojnásobný víťaz Stanley Cupu zatiaľ bez bodov. "Musím viac strieľať," tvrdí Kopecký.

SUNRISE. Kým v minulej sezóne sa slovenskému hokejistovi Tomášovi Kopeckému bodovo darilo, v tejto sa v prvých desiatich zápasoch sezóny nedočkal gólu či asistencie. V lockoutovom ročníku 2013 patril k ofenzívnym lídrom Floridy Panthers, v 47 stretnutiach strelil 15 gólov a pridal 12 asistencií. Napriek súčasnej nulovej produktivite je tréner Kevin Dineen spokojný s prístupom vicemajstra sveta 2012.

"Kopy je v poriadku. Nebudem ho súdiť iba podľa štatistík. Má iné prednosti, je neustále cenný pre tím. V každom zápase hrá tak, aby sme vyhrali ako kolektív. Vieme, čo sa v ňom skrýva," uviedol pre Sun Sentinel tréner Floridy Kevin Dineen.

Kopecký, ktorý často nosí v zápasoch na drese asistentské áčko, verí, že jeden úspešný zásah by jeho súčasnú sériu mohol zlomiť a naštartovať novú - produktívnu. Spolu so záverom uplynulej sezóny neskóroval už v osemnástich súbojoch za sebou. V tíme patrí k hráčov, ktorí vedia hrať výborne na oboch koncoch klziska.

"Je to, samozrejme, pre mňa ťažké obdobie. Rád by som pomohol tímu aj bodmi za góly a asistencie. Momentálne sa mi príliš nedarí, ale musím zostať trpezlivý. Mal som dobré šance, potrebujem jednu využiť. Hneď, ako sa to stane, by mohlo prísť k zvratu. Potrebujem tvrdo pracovať a držať sa základov. Čím viac budem strieľať, tým budem mať viac možností na skórovanie," povedal pre Sun Sentinel Kopecký.

V porovnaní s vlaňajškom, keď mala Florida viac zranených hráčov, dostáva Kopecký menej možností v presilových hrách, jeho priemerný zápasový pobyt na ľade v početnej výhode klesol z 2:05 min na 1:06. V oslabeniach je však tretím najvyťaženejším útočníkom Panthers.

"Všetko je v mojich rukách, potrebujem využiť príležitosti, ktoré dostávam. Chápem, že moja úloha v tíme je trochu iná ako v predchádzajúcej sezóne," doplnil pre Sun Sentinel Kopecký.

Súvisiace články