Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Kopecký sa bude chcieť proti Košiciam ukázať

Košický dres mení Kopecký opäť za zvolenský. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 11. aug 2009 o 00:00

Extraligové celky sa pripravujú na novú sezónu. Postupne sa vyjasnieva v skladbe tímov. Ten zvolenský posilnil naposledy útočník Jan Kopecký. Český legionár sa po roku strávenom v Košiciach vrátil pod Pustý hrad.KOŠICE. Hokejisti Zvolena sa predstavili na domácom turnaji. Memoriál Pavla Zábojníka vyhrali hráči MHC Martin. Zvolen skončil až na štvrtom mieste. V zostave HKm sa po roku objavil skúsený útočník Jan Kopecký. Ten sa vlani sťahoval zo Zvolena do Košíc. S HC vtedy podpísal dvojročný kontrakt. No po roku mu ho klub predčasne vypovedal, a tak si Kopecký musel hľadať nové angažmán. Stavil na klub, ktorý už má otestovaný.

"Zmluvu so Zvolenom som už podpísal na rok. Teraz je taký trend, väčšinou kluby uzatvárajú len jednosezónne kontrakty," rozhovoril sa Kopecký, ktorý vie, že ani dlhšia zmluva nič nezaručuje, podstatná je tak či tak obojstranná spokojnosť.

V hre aj iný extraligista

Pár týždňov žil v neistote. Nevedel, kam povedú jeho kroky. "Popravde, o návrate do Česka som neuvažoval. Okrem Zvolena tu boli aj iné možnosti. Aj niekto iný zo slovenskej extraligy. Ale o tom sa nebavme, ja som sa rozhodol pre návrat do Zvolena. Dnes je na hráčskom trhu taká situácia, že veľmi nemôžete špekulovať," priznal hokejista, ktorý v uplynulej sezóne v 72 zápasoch nastrieľal 20 gólov a pridal 26 asistencií.

Návrat do známeho

Vo Zvolene našiel viacero kamarátov. Mužstvo sa síce zmenilo, ale podľa Jana má stále svoju kvalitu. "Väčšinu hráčov poznám. A poznám aj tunajšie prostredie. Takže ten návrat je potom jednoduchší. Verím, že nám to bude klapať. Zvolen by mal mať tie najvyššie ambície. Chceli by sme byť v prvej štvorke," naznačuje, ako vysoko chce rúbať celok, ktorý naposledy vypadol v semifinále s Košicami po sedemzápasovej sérii. Zvolenčania musia aj teraz dúfať, že sa im podarí prilákať do hľadiska viac divákov, lebo tí si na hokej hľadajú cestu ťažšie. "Uvidíme, ako to bude. V prvom rade musíme hrať tak, aby sme diváka mali čím prilákať. Hoci ťažko povedať, čo zvýši návštevnosť, lebo v poslednej sezóne sa Zvolen pohyboval v tabuľke vysoko, a predsa nemal plné tribúny."

Zlato mu nik nevezme

Predčasný odchod z Košíc už Kopeckého prebolel. "Dá sa povedať, že dávno. Skončilo sa to tak, ako sa to skončilo. Som rád, že som bol v Košiciach pri zisku titulu. To zlato mi už nik nevezme. Takže z tohto pohľadu ten prestup určite stál za to," vraví muž, ktorý sa už teraz teší na súboje s Košicami. V uplynulom ročníku extraligy mali preňho svojský náboj zápasy so Zvolenom, lebo odtiaľ prišiel, teraz sa situácia zmenila. "Určite budem stretnutia s Košicami vnímať inak. A budem mať dôvod ukázať sa v nich," uzavrel debatu hokejsta, ktorý má priateľku od Zvolena, takže návrat na stredné Slovensko mu aj v tomto smere uľahčil súkromný život.

Súvisiace články