Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Kopecký chce bývalým trochu zraziť hrebienok

Sportnet|Publikované 19. sep 2008 o 00:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skPo takmer dvoch týždňoch sa košickí hokejisti opäť predstavia na domácom ľade. Vicemajster privíta dnes o 17.30 hod.

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Po takmer dvoch týždňoch sa košickí hokejisti opäť predstavia na domácom ľade. Vicemajster privíta dnes o 17.30 hod. v Steel Aréne aktuálneho lídra extraligy mužstvo Zvolena. Po neúspešnom ťažení v kvalifikácii Ligy majstrov sa od oceliarov očakáva plný bodový zásah.

KOŠICE. Turnaj v Norimbergu, kde sa hralo o postup do hlavnej fázy Ligy majstrov Košičania nezvládli, podľahli postupujúcemu švajčiarskemu Bernu, ale aj domácemu Norimbergu. Teraz sa už môžu sústrediť len na našu najvyššiu súťaž. V nej odohrali dosiaľ iba trio stretnutia. Doma s Kežmarkom aj Slovanom boli oceliari stopercentní, v Trenčíne však vyšli bodovo naprázdno. Ciele HC sú najvyššie, v klube deklarovali ambíciu vyhrať základnú časť extraligy, takže na domácom ľade musia Košičania víťaziť. Dnes ich preverí Zvolen.

Psychicky sa zdvihnúť

V Steel Aréne sa zatiaľ Košičania prezentovali ofenzívne ladeným prejavom, Kežmarku so Slovanom nasúkali spolu 12 gólov. Budú v tomto trende pokračovať aj so Zvolenom?

"Chceli by sme zahrať tak, ako so Slovanom, ale prvoradé momentálne je, aby sme vyhrali. Po dvoch prehrách v Norimbergu sa potrebujeme psychicky zdvihnúť. Po každom neúspechu totiž sebavedomie klesne, preto sa teraz musíme chytiť a získať tri body," nepripúšťa si iné krídelník HC Ján Kopecký, ktorý prišiel v lete do Košíc práve zo Zvolena, tak isto ako obranca Babka a asistent trénera Hulva.

Presun v útoku

V útokoch aj v obrane došlo k zmenám. Tréner Tomko zaradil Jána Kopeckého do prvej útočnej formácie k Bartošovi a Faithovi, naopak k Húževkovi a Kmiťovi sa presunul Miklík. Bude to hráčom v tomto zložení viac klapať? "To sa len uvidí. S Bartošom a Faithom som predtým ani netrénoval, ale dúfam, že to bude dobré. Pri dobrých výsledkoch sa skôr chytíte, ak sa mužstvu darí, rastú aj individuálne výkony."

Kopecký pôsobil vo Zvolene, zažil teda zápasy s Košicami, v ktorých sa Zvolenčanom darilo. Dnes by bol rád, keby sa karta obrátila a jeho súčasný klub by mal v obľube stretnutia proti mužstvu spod Pustého hradu. "Verím, že vyhráme a trochu im zrazíme hrebienok. Vždy je to tak, že proti niekomu sa vám darí viac. Zvolenu to išlo s Košicami, chlapci s dokázali viac vyhecovať. No to by už mohla byť minulosť, pri vyrovnanej lige musíme vyhrávať."

Kamarátstvo bokom

V tíme dnešného súpera má viacero kamarátov. Na to však na ľade ohľad brať nebude a nič im nedaruje. "S Peťom Kloudom aj Lukášom Hvilom som stále v telefonickom kontakte. Sme kamaráti, ale v zápase to pôjde bokom. Naplno pôjdem ja, ale aj oni. Chcem pomôcť svoju mužstvu," hovorí 29-ročný český legionár, ktorý by chcel ukázať viac, ako dosiaľ. "Maródoval som a musím priznať, že posledné tri zápasy z mojej strany neboli optimálne."

* * *

PROGRAM 5. KOLA

n Dnes: MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš (17.00), HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica (17.00),

MHC Martin - HK Orange 20 (17.00), HC Košice - HKm Zvolen (17.30), Dukla Trenčín - SkiPark MHK Kežmarok (17.30), Slovan Bratislava - HK Ardo Nitra (18.00).

Súvisiace články