Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Kopecký by sa rád vrátil do Chicaga

Na poslednú sezónu by Tomáš Kopecký (vpravo) najradšej zabudol. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. aug 2015 o 10:20

Svoju budúcnosť ešte nemá 33-ročný útočník vyriešenú, ale prioritou pre neho ostáva NHL.

TRENČÍN. Na piatkovú oslavu Mariána Hossu prišli aj jeho kamaráti ako napríklad Marián Gáborík, Zdeno Chára, Marko Daňo, či bývalý Hossov spoluhráč Tomáš Kopecký.

Ten v posledných štyroch sezónach pôsobil vo Floride Panthers a teraz je neobmedzený voľný hráč.

Kopecký pre Scotta Powersa z ESPN povedal, že Joel Quenneville je najlepší tréner, pod ktorým hral a do Chicaga by sa rád vrátil.

Na Hossových oslavách nostalgicky spomínal, keď v roku 2008 zodvihol nad hlavu slávny pohár ako hráč Detroitu Red Wings a o dva roky neskôr si to zopakoval už ako člen Blackhawks, kde odohral v rokoch 2009 - 2011 dve sezóny.

Svoju budúcnosť ešte nemá 33-ročný útočník vyriešenú, ale prioritou pre neho ostáva NHL. Minulá sezóna mu však vôbec nevyšla, keď v 64 zápasoch strelil len dva góly a pridal šesť asistencií.

Rok predtým odohral o 15 duelov menej, ale strelil štyri góly a zaznamenal osem asistencií. Vzhľadom na tieto štatistiky, ale aj na zranenia, ktoré sa mu v posledných sezónach nevyhli, to bude mať Kopecký pri hľadaní nového zamestnávateľa náročné.

Na trhu je veľa kvalitných veteránov so statusom neobmedzeného voľného hráča a niektorí z nich začali podpisovať skúšobné kontrakty, ako napríklad ruský obranca Sergej Gončar, ktorý uzavrel takúto zmluvu s Pittsburghom Penguins.

Aj to je jedna z možností pre Kopeckého, ktorý preferuje zámorie.

Chicago už má pod platovým stropom len 300.000 dolárov, ale ešte musí predĺžiť zmluvu so švédskym útočníkom Marcusom Krügerom, ktorý je podstatne drahší.

Jedného hráča teda musia Blackhawks poslať preč, aby sa uvoľnili peniaze na Krügera a potom možno vznikne priestor aj pre Kopeckého.

Súvisiace články