Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kopčo verí, že Tatran v Magdeburgu vyhrá o gól

Michal Kopčo. Sebavedomie mu pred zajtrajšou odvetou nechýba. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 22. mar 2012 o 23:00

Hádzanári Tatrana Prešov odcestovali v stredu večer na odvetu štvrťfinále Pohára EHF do nemeckého Magdeburgu.

Ďalší hádzanársky bonbónik ponúkli svojim fanúšikom hráči majstrovského Tatrana Prešov. Na zápas s Vardarom Skopje sa výnimočne presunuli do niekdajšej Tatran handball arény, v ktorej oprášili spomienky na skalpy silných súperov, ktoré tam získali.

PREŠOV. Slovenský majster v prvom vzájomnom súboji s Vardarom na macedónskej pôde prehral rozdielom jediného gólu.

V domácej odvete viedol Tatran už dvojciferným rozdielom (58. min. 28:18), napokon Prešov vyhral so súperom, ktorý dozaista nebude chýbať v aprílovom Final Four v Záhrebe, o deväť gólov 29:20.

Úchvatná rozlúčka po obdivuhodnom výkone

Tatran Prešov predviedol pred cestou do Magdeburgu na sobotňajšiu odvetu štvrťfinále Pohára EHF s Vardarom Skopje obdivuhodný výkon. Právom si mužstvo pri odchode z ihriska vychutnávalo spontánny a dlhotrvajúci potlesk publika.

„Nádherná rozlúčka,“ povedal pivot Tatrana a slovenskej reprezentácie Michal Kopčo, keď sa publikum v Tatran handball aréne trochu utíšilo.

„Rozcvička pred zápasom nenasvedčovala tomu, že sa dostaneme do takéhoto tempa. Predsa len, v nohách sme ešte cítili zápas zo soboty s SC Magdeburg. V úvode nám to síce ešte zvlášť dobre nefungovalo, veľa lôpt sme zbytočne postrácali. Celý tím ale bojoval, dali sme pár gólov z protiútokov a už to šlo. Predovšetkým sme ale výborne zahrali v obrane. To bolo rozhodujúce. K tomu ďalší skvelý výkon brankára Svetislava Verkiča. Keď nám toto išlo dokopy, súper si nevedel s nami rady.“

Výsledok, ktorý iste zarezonuje

Mišo Kopčo vedno s Antem Kukrikom v Skopje proti Vardaru nehrali. Kukrika pre trest zo Šabacu, Kopčo pre zranenie z toho istého zápasu. Na odvetu sa teda tešil dvojnásobne.

„Vardar má silné mužstvo, nie náhodou hrá o špicu SEHA League. Hrať proti takémuto súperovi sa vždy oplatí. Svojím spôsobom je to zážitok. A stredajší zápas v hale na Baštovej to iba potvrdil. Vyhrali sme ho o deväť gólov, čo je výsledok, ktorý určite v súťaži zarezonuje. Podobne ako naša nedávna výhra v Banji Luke,“ tvrdil M. Kopčo.

Koleno liečil ľadom i pivkom

Prešovčania sa v prvom rade museli koncentrovať na dôležitý zápas s Vardarom. Len čo si vychutnali slasť z presvedčivej výhry, hneď preladili na sobotňajšiu odvetu v Magdeburgu.

„Z Tatran handball arény ideme späť do Mestskej haly, zbalíme si veci a sadneme do autobusu. Čas na regeneráciu nezvýšil. Takže na ňu príde rad až na nemeckej pôde. S Vardarom hral základ štyridsaťpäť až päťdesiat minút. Únava tu teda je, ale skúsime ju zahnať nejako už v našom dome na kolesách. V magdeburskej Getec Arene sa očakáva veľká návšteva. Ľahké to tam mať iste nebudeme. Avšak už neraz sme dokázali, že vonku vieme zahrať ešte lepšie ako doma. Dovolím si tvrdiť, že ak zahráme v obrane aspoň tak ako proti Vardaru, keď znova budeme mať oporu v bráne, prídu aj naše góly. tak odvetu o gól vyhráme,“ mienil pred cestou do Nemecka čerstvý otec druhorodeného syna.

Kopčo po stredajšom zápase „ľadoval“ koleno, no vraj to nie je nič vážne. „Pri preberaní prihrávky som dosť nešťastne spadol a narazil si koleno. Je tam menší opuch. V autobuse si dám naň opäť ľad, k tomu hádam aj jedno pivko, ak tréner dovolí, do zápasu s Magdeburgom, verím, že bude všetko v poriadku.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.