Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kontiolovi nepomohlo ani vykúpenie, musí bojovať

Kontiola. (Autor: facebook)
SITA|Publikované 30. sep 2014 o 07:27

V októbri budem mať 30 rokov a cítim, že ďalšia príležitosť zahrať si v zámorskej profilige by už nemusela prísť, tvrdil Kontiola a presúva sa na farmu Toronta do AHL.

TORONTO. Ani vykúpenie zo zmluvy v Čeľabinsku a zrieknutie sa 20 miliónov ruských rubľov (približne 400-tisíc eur) nepomohlo fínskemu hokejistovi Petrimu Kontiolovi získať stabilné miesto v NHL.

Dvadsaťdeväťročný útočník podpísal v júli zmluvu na 1,1 milióna dolárov s Torontom. Center, ktorý v NHL hral v ročníku 2007/2008 za Chicago, však nepresvedčil v kempe Maple Leafs a v pondelok putoval na farmu do tímu Toronto Marlies z AHL. Kontiola má v Marlies šancu zabojovať o návrat do NHL, cesta však bude tŕnistejšia, ako predpokladal. Bronzový medailista zo ZOH 2014 v Soči putoval do AHL spolu s ďalšími troma hráčmi.

Kontiola chcel od konca minulej sezóny skúsiť šťastie v zámorskej NHL. Šikovný stredný útočník v Čeľabinsku strávil predchádzajúce tri súťažné ročníky.

"Stoja za tým rodinné dôvody a možno posledná šanca zahrať si v zámorskej NHL," citoval oficiálny web klubu Traktor Čeľabinsk fínskeho hokejistu. "V októbri budem mať 30 rokov a cítim, že ďalšia príležitosť zahrať si v zámorskej profilige by už nemusela prísť," pokračoval Petri Kontiola.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.