Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Konkurenční Santa Clausovia pokazili vianočnú akciu NY Islanders

TASR|25. dec 2003 o 14:50

Uniondale 25. decembra (TASR) - Zdanlivo vynikajúci predvianočný nápad vedenia klubu zámorskej NHL New York Islanders vyústil do bitky na štadióne, keďže ...

Uniondale 25. decembra (TASR) - Zdanlivo vynikajúci predvianočný nápad vedenia klubu zámorskej NHL New York Islanders vyústil do bitky na štadióne, keďže sa aj fanúšikovia konkurenčných Rangers rozhodli navštíviť v kostýmoch Santa Clausov zápas mestského rivala.

Predstavitelia klubu z Long Island sa rozhodli pustiť do hľadiska na utorňajší zápas proti Philadelphii Flyers (4:2) zdarma fanúšikov, ktorí budú mať na sebe kostým Santa Clausa. Navyše sa počas prestávky medzi tretinami mohli predviesť na ľade Nassau Colisea.

Predvianočná akcia však napokon dopadla úplne inak, ako by si jej tvorcovia mysleli. Na štadión prišlo okolo tisíc Santov a podľa prísľubu usporiadateľov dostali po prvej tretine možnosť zísť na ľad. Počas promenády na ľade však dvaja provokatéri zhodili zo seba červeno-biele kostýmy a odhalili tak dresy konkurenčných Rangers.

Ignorujúc sviatky pokoja a mieru, zopár Santov okamžite poslalo votrelcov k zemi a dresy jazdcov z nich strhli. Usporiadateľom trvalo šesť minút, pokiaľ celú melu upokojili a celá deväťminútová akcia takmer posunula začiatok druhej tretiny.