Koniec spanilej jazdy. Košičania si z Budapešti vezú len bod

(Autor: ilustračné - TASR/František Iván)
TASR|4. jan 2020 o 19:53

Je to ich prvá prehra od 17. novembra, kedy nestačili na DVTK Miškovec.

BUDAPEŠŤ, KOŠICE. Hokejisti tímu MAC Újbuda ukončili dvanásťzápasovú víťaznú sériu Košíc, keď lídra tabuľky v 37. kole doma zdolali 4:3 po predĺžení.

Východniari zaznamenali prvú prehru od 17. novembra, keď nestačili na iný maďarský klub DVTK Miškovec.

MAC naopak bodoval premiérovo po šiestich dueloch.

Priebeh stretnutia

Hráči z Budapešti ignorovali fakt, že u nich nastúpil líder súťaže a od úvodu boli aktívnejší.

V 9. min otvoril skóre po umnom teči Chris Langkow.

O štyri minúty ukázal individuálnu zručnosť aj Chris Bodó a MAC viedol už o dva góly.

Tento stav trval iba 36 sekúnd, keď na 1:2 znížil Branislav Rapáč.

Východniarom sa podarilo vyrovnať ešte do prvej sirény, keď 34 sekúnd pred prestávkou brankár Bernard podcenil strelu Marcela Haščáka.

Približne od polovice zápasu domáci opäť viedli, keď si Langkov pred bránkou počkal na prihrávku McNallyho a pridal aj druhý gól v stretnutí.

Líder ligy dokázal zariadiť nerozhodný stav aj druhýkrát v zápase, postaral sa o to desať minút pred koncom riadnej hracej doby Dalibor Bortňák.

V predĺžení rozhodol v štvrtej minúte István Sofron.

Štatistika

MAC Újbuda - HC Košice 4:3 pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 9. Langkow (Klempa, Pozsgai), 13. Bodó (Pitt), 29. Langkow (McNally, Sofron), 64. Sofron (McNally, Langkow) - 13. Rapáč (Jokeľ, Bortňák), 20. Haščák (Skokan, Zeleňák), 50. Bortňák (Milý). Rozhodovali: Baluška, Purgat - Kacej, J. Konc, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Belluš (Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, 605 divákov

MAC Újbuda: Bernard - Pozsgai, McNally, Bl. Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Bugár - Terbócs, Strech, Br. Orbán - Sofron, Langkow, Klempa - Bodó, Pitt, Szigeti - Loczi, Majoross, Kreisz

HC Košice: Škorvánek - Koch, Čížek, Zeleňák, Slovák, Repe, Růžička - Haščák, Skokan, Majdan, - Klhůfek, Chovan, Květoň - Belluš, Bortňák, Rapáč - Jokeľ, Suja, Milý