Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Koniec skvelej série aj dlhej odmlky v národiaku

Sportnet|Publikované 10. nov 2005 o 00:00

Štefan KÚŠIKBratislava Po dosť dlhej odmlke sa znovu na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie hlásil Ľubomír Vaic (na snímke uprostred). Na

Štefan KÚŠIK

Bratislava Po dosť dlhej odmlke sa znovu na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie hlásil Ľubomír Vaic (na snímke uprostred). Na predošlých akciách chýbal jednak kvôli zraneniu alebo prednosť dostali iní, ale nevzdal sa myšlienky, že ak mu to herne pôjde, tréner František Hossa si naňho spomenie. Tak sa i stalo a spišskonovoveský rodák sa predstaví na turnaji TUI Nations Cup v Nemecku. "Nejaký čas som v národiaku nehral, o to mám väčšiu chuť zabojovať a dokázať svoju formu v týchto zápoleniach. Podľa toho, akí účastníci tam budú hrať predpokladám, že to bude skôr silovejšie naťahovanie sa so súpermi." Realizačný tím vybral až päť útočných formácií, čo logicky navodzuje očakávanie, že hráči nedostanú toľko príležitostí. Avšak Ľubo ako ostrieľaný matador trefne vystihol, že stále jedna päťka bude odpočívať, aby mužstvo v patričnom tempe zvládlo hustý sled štyroch zápasov počas štyroch dní.

Pracovitý, húževnatý a technicky vycibrený útočník má za sebou plodné obdobie vo farbách Liberca, kde patrí k lídrom bielych tigrov. Uplynulý piatok celok spod Ještěda zdolal doma vedúcu Slaviu (3:2), k čomu prispel aj slovenský legionár svojím gólom, v poradí deviatym v tejto sezóne (na konte má aj desať asistencií). "V produktivite som na tom lepšie než pred rokom, čo je spôsobené aj menšími rošádami v útočných formáciách. Len škoda, že Andrej Podkonický sa zranil a tak namiesto neho tréner nasadil iného spoluhráča. Túto zmenu stále cítim." Pred reprezentačnou prestávkou sa Liberčania museli zmieriť s prehrou v Karlových Varoch a ukončili tak jedenásťzápasovú sériu bez prehry. Napriek tomu nálada v klube je výborná a ani toto malé zakolísanie nenarušilo pohodu.

Vaicovci si privykli na novučičkú halu, ktorá im poskytuje výraznejší komfort v regenerácii a vybavenosti šatní "V našej novej aréne vládne skvelá kulisa. Chodí sem o pár tisíc ľudí viac než na starý štadión, vypredané do posledného miesta bolo však dosiaľ akurát proti Slavii. Dovedna prišlo sedem a pol tisíc ľudí. Celkove spočiatku po odleve hráčov z NHL akoby fanúšikovia trošku stratili záujem o povzbudzovanie, ale už sa to všetko vrátilo do starých koľají," priznal jeden z troch slovenských legionárov v Liberci (ďalšími sú Podkonický a Rataj).

Pre východniara sa táto sezóna stal zaujímavejšou po príchode jeho veľkého kamaráta a bývalého spoluhráča v Košiciach Stanislava Jasečka, ktorý prestúpil zo Zvolena do Vítkovíc. "Stano urobil dobre, že sa pobral do českej extraligy, lebo má stále na to, aby bol osobnosťou aj v tejto súťaži." Inak, na rozdiel od iných našich zástupcov v Čechách ofenzívny hráč Liberca nemá určené štadióny, na ktorých sa mu hrá lepšie alebo horšie a taktiež mu neprekáža žiadne publikum u súpera. "Akurát vnímam, že tradičná rivalita je medzi nami a Pardubicami." Pokiaľ ide jeho náhľad na vývoj súťaže, predpokladal, že Pardubice smelšie vykročia za obhajobou titulu, kým na strane druhej ho príjemne prekvapili svojou razantnosťou České Budějovice ako nováčik.

Ambície neschovávajú

Na rozdiel od niektorých našich činovníkov predstavitelia libereckého klubu sa vôbec netaja ambíciami a nebalia svoje vyhlásenia do opatrných fráz. V minulom ročníku bol tento kolektív prekvapením a bez zábran vhupol medzi špičku. Jeho súčasné druhé miesto len potvrdzuje, že nestratil nič na chuti ísť ešte ďalej. "Od začiatku ročníka sa nehovorí o ničom inom, len o útoku na účasť vo finálovom zápolení," prízvukoval Vaic. Aj on, by pravdaže, nebol proti, hoci sám dobre vie, že vydarený začiatok ročníka nemusí znamenať aj úspešný koniec. Liberec je však istotne pravým športovým mestom, kde futbal aj hokej si držia svoju parádnu fazónu.

Súvisiace články