Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Koniec série, v nedeľu Gelnica

Sportnet|Publikované 20. sep 2007 o 22:00

JOZEF PETRUŠKA, jozef.petruskakorzar.skSPIŠ. Po nedeľňajšom siedmom kole I. triedy majstrovstva SOFZ budeme mať za sebou polovičku jesennej časti.

JOZEF PETRUŠKA, jozef.petruskakorzar.sk

SPIŠ. Po nedeľňajšom siedmom kole I. triedy majstrovstva SOFZ budeme mať za sebou polovičku jesennej časti. Na čele tabuľky sa usadila Teplička, ktorú doma dokázali len potrápiť Bystranci a uhrať bezgólovú remízu. To už mal líder tabuľky rozbehnutú skvelú sériu, ktorá v nedeľu dopoludnia skončila v Poráči.

Čistý Cpin 515 minút

Šláger kola Poráč Teplička sa niesol v znamení toho, či brankár hostí vôbec inkasuje gól. V prvom polčase mu pomohli udržať čisté konto brvno a žrď. V 65. minúte stretnutia bol Damian Cpin veľmi smutný, po presnom zásahu Ivana Lišku jeho rekordne dlhá séria skončila na hodnote 515 minút! Nakoniec Tepličanov tešilo viac víťazstvo, ako koniec série. Bolo len otázkou času, kedy sa chytia Bystranci. V susedskom derby zdolali Olcnavu presvedčivo 3:1 a postupne sa predierajú na pozície, na ktoré sú z predošlého ročníka zvyknutí.

Prekvapenie z Jamníka, smútok v Iliašovciach

V druhom kole prehrali Jamníčania v Olcnave a s výnimkou tohto súboja, v ostatných bodovali. Minisériu úspešných výsledkov predĺžili v Slovinkách (4:1), kde o ich víťazstve nebolo pochýb a druhé miesto je zaslúžené. Opačný problém majú u nováčika v Iliašovciach. Tie stále neokúsili príchuť víťazstva a nepochodili ani v nedeľu v Markušovciach.

Dve veľké derby

V nasledujúcom siedmom kole sa pozornosť upriami do Chraste n/H a Tepličky. Hráči vedúceho mužstva tabuľky si už po tretí raz privstanú, dopoludnia hostia nebezpečnú Gelnicu. Otázka pre kronikárov Chraste n/H resp. Sp. Hrušova - Kedy tieto dva kluby hrali naposledy majstrovský zápas? Päť rokov Chrasťania pôsobili v V. lige a predtým Hrušovčania hrali v nižšej súťaži. V nedeľu sa po rokoch stretnú opäť. V druhom dopoludňajšom stretnutí Letanovce hostia Kluknavu. Rozbehnutí Jamníčania privítajú Poráč a Olcnava privíta Markušovčanov. Na dobrý futbal sa môžu tešiť v Mníšku n/H, kde sa predstavia Bystrany. Obe mužstvá hrajú pekný a kvalitný futbal. Na záver ešte jedna otázka zabodujú už konečne Iliašovčania naplno? V nedeľu majú prijateľného súpera zo Sloviniek.