Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

KONIEC SÉRIE - Miroslav Tóth opäť medzi strelcami

Sportnet|Publikované 6. nov 2005 o 23:00

Michalovce - Konečne! Povedal si útočník Michaloviec Miroslav Tóth, keď v 55. minúte prekonal trnavského brankára Miroslava Hrdinu. Kanonier par

excellance, ktorý vo svojej premiérovej poldruha sezóne v michalovskom drese nasúkal v 41 zápasoch úctyhodných 39 gólov, sa s veľkou pompou vrátil začiatkom tejto sezóny z exotického angažmánu v ďalekej Malajzii. No svojej povesti chladnokrvného strelca ostal poriadne dlžný. Veď doposiaľ neskóroval ani raz, ale bodaj by aj nie, veď z desiatich možných stretnutí odohral iba tri bez vylúčenia, v ďalších dvoch videl červenú kartu, za čo si automaticky odpykal v piatich súbojoch dištanc... Až prišiel zápas s trnavským béčkom. "Po návrate z Malajzie som cítil obrovskú zodpovednosť splniť požiadavku, ktorá sa odo mňa akosi automaticky očakávala. Nie, nebol som pod psychickým tlakom, ale sám som cítil, že to nebolo ono, trápil som sa. A z toho potom aj premenili výbuchy, ktoré sa premietli do zbytočných červených kariet. Mrzí ma to," tichučkým hlasom, s náznakom obrovského previnenia dostal zo seba poslednú veru Miroslav Tóth.

Jeho radosť z premiérového a zároveň štyridsiateho gólu v michalovskom drese bola obrovská. "Už krátko predtým som prihral na druhý gól Bačíkovi. Pri mojom presnom zásahu bol dôležitý presný center, ale aj rozumné prepustenie lopty Bačíkom. Bol som osamotený pred bránou, a to už nebol žiadny problém skórovať," s nádychom zveličenia konštatoval, hoci si veľmi dobre uvedomoval, že na tréningoch mu robilo ťažkosti dať gól aj z centimetra. "To bolo spôsobené nervozitou a obrovským chcením. Dnes to zo mňa opadlo a verím, že v zostávajúcich dvoch kolách jesennej časti ešte nejaký gólik pridám," doplnil M. Tóth, ktorý včera ďalšie tri dobré šance spálil. Zakaždým ho vychytal brankár Hrdina, aj preto je zaujímavé, že jeho gólovú strelu zaregistroval až v sieti. "Všetky naše góly boli ako cez kopirák, padli po krídelných akciách a následných centroch. Teší ma, že som bol pri všetkých troch. Najprv som vyhral pre Jevľanova súboj s brankárom, potom som našiel voľného Bačíka a napokon som trafil aj ja," vystavil svoj včerajší podiel na michalovskom víťazstve.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.