Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Koniar sa teší na kávu s Hillom i Farahov maratónsky debut

Sportnet|Publikované 9. apr 2014 o 22:00

Apríl je v maratónskom kalendári Asociácie medzinárodných maratónov a diaľkových behov mimoriadne nabitý.

Miláno, Madrid, Paríž, Viedeň, Rotterdam, Londýn, Boston... Ide to v rýchlom slede jedno za druhým, apríl je v maratónskom kalendári AIMS (Asociácia medzinárodných maratónov a diaľkových behov) mimoriadne nabitý mesiac.

KOŠICE. Pre Košičanov je apríl najvhodnejší mesiac na prezentačnú „road show“, ktorú odštartovali koncom marca v Berlíne.

Jej vrcholom bude určite návšteva giganta medzi svetovými maratónmi, prestížneho Londýnskeho maratónu, ktorý sa pobeží v nedeľu 13. apríla. „Pľac“ na prezentáciu Medzinárodného maratónu mieru bude parádny, svoj stánok rozložia Košičania v jednej z hál komplexu ExCell, kde sa konali aj súťaže olympijských hier v roku 2012, a organizátori Londýnskeho maratónu predpokladajú, že počas najbližšieho víkendu ho navštívi až 80-tisíc ľudí, medzi ktorými bude určite dosť záujemcov aj o košický maratón.

Koľkí sa pri košickom stánku pristavia, isté nie je, ale „tutovka“ je prvá kávička s Ronom Hillom. „Stretneme sa s ním v piatok ráno,“ avizuje Branislav Koniar, ktorý šéfuje košickému MMM.

„Tento majster Európy z roku 1969 a víťaz maratónu v Bostone sa do Košíc vracia 40 rokov po svojom heroickom i keď neúspešnom štarte na trati do Sene a späť. Príde sa pozrieť na svojich nasledovníkov i študentov, ktorí sa budú počas celého roka snažiť kvalifikovať do finálovej štafety nesúcej v nedeľu 5. októbra jeho meno. Tí, ktorí budú chcieť z Britských ostrovov svoju bežeckú legendu nasledovať, iste ocenia obnovené priame leteckého spojenie Londýna a Košíc. Pobyt v Londýne využijú organizátori i na rokovania s manažérmi top atlétov, keďže prvé mená sa na stôl dostávajú každoročne práve na prelome apríla a mája,“ vraví Branislav Koniar, ktorý sa v Londýne teší aj na maratónsku premiéru súčasného britského hrdinu, zlatého olympionika 2012 Mo Faraha. „Tento dvojnásobný olympijsky šampión na 5 i 10 km sa pokúsi dokázať svoje kvality i na najdlhšej trati.“


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.