Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Kongres IIHF schválil výmenu usporiadateľa MS 2003

TASR|11. máj 2001 o 17:08

Hannover 11. mája (TASR) - Na kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v nemeckom Hannoveri sa predseda Českého zväzu ľadového hokeja Karel Gutt definitívne dohodol so svojím partnerom ...

Hannover 11. mája (TASR) - Na kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v nemeckom Hannoveri sa predseda Českého zväzu ľadového hokeja Karel Gutt definitívne dohodol so svojím partnerom z Fínska Kalervom Kummolouim o výmene usporiadania svetového hokejového šampionátu v roku 2003. Ich návrh schválil kongres IIHF spolu s marketingovou firmou CWL, ktorá vlastní obchodné práva na hokejové MS.

V Českej republike sa teda hokejové majstrovstvá sveta uskutočnia s konečnou platnosťou v roku 2004. Odloženie šampionátu v ČR spôsobili problémy s výstavbou novej hokejovej haly na pražskom Hagibore, keď fínsky investor združujúci podnikateľov v spoločnosti Mulli-Areena Praha konštatoval neschopnosť garantovať výstavbu haly pre administratívne problémy vo vopred stanovenom termíne. Česká strana však musí do 31. októbra predložiť písomnú správu, v ktorej sa sa zaručí, že celú výstavbu bude mať zabezpečenú.

Súvisiace články