Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Konečne sa osmelili i vonku a zmrazili nabudených Záhorákov

Sportnet|Publikované 13. okt 2003 o 22:00

Poprad - Fanúšikovia podtatranských extraligistov sú znovu dobre naladení, lebo policajti sa vrátili z rozheganej lokálky k diaľnici, ktorou sa skôr

dostanú k vytúženým métam. Po troch vystúpeniach bez bodového zásahu znovu naštartovali tak, že súperi boli na nich prikrátki. Najprv v piatok doma proti Liptovskému Mikulášu a na tento výkon nadviazali aj v nedeľu v Skalici. Práve Záhoráci sú značne nevyspytateľným tímom v doterajšom priebehu súťaže. Na sklonku uplynulého týždňa dokázali vyhrať na zvolenskom ľade, pričom neinkasovali ani gól, no o dva dni nechali na svojom štadióne kraľovať Popradčanov. Tí sa nezľakli zvýšeného apetítu Záhorákov, naopak, utlmili ho jednoznačným spôsobom. Pričinil sa o to aj brankár hostí Stanislav Kožuch (na snímke vľavo), ktorého hostitelia ani raz neprekonali. Pre tohto ochrancu svätyne to bol druhý duel v tomto ročníku, z ktorého vyšiel ako Mr. Zero (predtým sa mu to podarilo doma proti Trenčínu). "Pravdaže ma to potešilo, zakaždým má brankár dobrý pocit, ak to takto dopadne," stručne komentoval potešiteľný výsledok a na margo počínania si kolektívu riekol:"Vonku sa nám zatiaľ príliš nedarilo, potrebovali sme to konečne zmeniť," poznamenal skúsený gólman, pričom narážal na chabú bilanciu ŠKP u súperov (iba jeden bod z Martina).

Hoci Skaličania sa snažili zlomiť pozornú defenzívu východniarov, ich možnosti v prvej a hlavne v druhej tretine vyšli navnivoč. Naopak, potom prišli k slovu naši a udreli akurát vtedy, keď to bolo žiadúce. Prvý gól padol dve sekundy pred koncom druhého dejstva. "Tento zásah vedno s ďalším na začiatku tretej dvadsaťminútovky otriasli istotou súpera. Dostali sme sa na koňa a už sme z neho nezliezli. Pokiaľ ide o mňa, tak nemal som príliš veľa práve, celé mužstvo výborne bránilo. Hrali sme pozorne v defenzíve a nepúšťali sme Skalicu do nátlakovej hry." Kvalitu hry policajtov zvýšil návrat niektorých maródov , ale ešte stále nie je súpiska Podtatrancov kompletná. Naďalej sú mimo hry Filip, Hvila aj ďalší borci. "Rozhodujúce bolo, že spoluhráči dodržali všetky pokyny trénerov. Vyhýbali sme sa nedisciplinovanosti, nerobili sme chyby." Kožuch na otázku, ktorý zákrok si najviac cenil, nevedel v prvom momente odpovedať, spomenul si akurát na situáciu tesne pred záverom zápasu s tým, že keby z toho aj bol zásah, iba by trochu pokazil celkový dojem, víťazstvo by však nezobral. "Dokonca som sa nemusel spoľahnúť ani na pomoc žŕdok." Podľa tohto osvedčeného brankára by sa aj v ďalšom priebehu zápolení Popradčania mali primeranejšie koncentrovať na merania síl u rivalov. "Pred vlastnými fanúšikmi sme oveľa nebezpečnejší a chcelo by to zopakovať aj vonku." Kolektív ŠKP sa môže spoliehať na služby dvoch gólmanov, pričom jednotkou je Kožuch, ktorého podľa potreby nahradzuje Hurajt. "Najneradšej spomíname obaja na stretnutie v Bratislave, kde nám Slovan nadelil desiatku. Hrali sme tam naozaj slabo, naopak, belasým vychádzalo všetko, na čo siahli. Dúfam, že nič podobné sa už opakovať nebude." Práve tento piatok Poprad privíta slovanistov a rád by im potupnú prehru vrátil. "Desať gólov asi Bratislavčanom nedáme, ale budeme radi, ak vyhráme aj najtesnejším rozdielom," pripomenul S. Kožuch, pričom si pochvaľoval, že v súťaži je aspoň kratučká pauza.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.