Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Konečne sa našiel niekto, kto sa nerozklepal

Sportnet|Publikované 3. mar 2009 o 00:00

Uplynulý víkend sa niesol v znamení 3. kola Tokaj extraligy v boxe. Pozornosť pútalo východoslovenské derby vo Vranove. Tunajšia aréna bola zaplnená

do posledného miesta a hoci dominovali hostia zo Slovenského Nového Mesta 12:10, i domáci fanúšikovia si prišli na svoje.

KOŠICE. Favoritom boli borci BC Agent 007, kým domáci sa netajili úmyslom oskalpovať ašpiranta na titul.

Plná hala si prišla na svoje

Pästiari MŠK trénovali v poslednom čase dvojfázovo a hneď to bolo na ich výkonoch vidno. Vo viacerých súbojoch napriek mladému veku sťažili pozíciu ostrieľaným rivalom. Výsledky jednotlivých hmotnostných kategórií do 51 kg (prv menovaný je domáci borec): Čabala podľahol n. b. A. Sárgovi, do 54 kg: Šenky vybodoval I. Sárgu, do 57 kg: Deling nestačil na Rostása n. b., do 60 kg: Jackanin prehral n. b. s Parlagim, do 64 kg: Poľak zostal na štíte M. Ondu n. b., do 67 kg: Gaži vyhral bez boja (Gloner neurobil hmotnosť), do 71 kg: Harnádek vyhral v 3. kole r. s. c. nad Sorokáčom, do 75 kg: M. Sisák vybodoval Baloga, do 81 kg: Chudej podľahol J. Ondovi n. b., do 91 kg: Hýravý dominoval v 1. kole r. s. c. nad Tóthom, nad 91 kg: Šalacha vzdal Kokavcovi v 1. kole. "Výborný výkon odviedol mladý Jackanin, ktorý nebol celkom fit. Martin Parlagi sa dosť potrápil a myslím si, že náš reprezentant už dávno nenašiel v domácom ringu borca, ktorý by mu tak tuho vzdoroval. Poľak bol vyrovnaným konkurentom Michala Ondu, bol aktívny, útočný, ale predsa prehral 1:11. Harnádek sa dostáva do výbornej fazóny a má reprezentačné ambície. Aj Čabala mal na to, aby vyhral nad Sárgom, ktorý bol napomínaný. Celkove v porovnaní s meraním síl s Nitrou bolo vidno pokrok u zverencov, ktorí sú ešte mladí," komentoval súboje tréner MŠK Marián Smolák, ktorého mrzí akurát to, že kapacita haly určite v budúcnosti neuspokojí záujem zvedavcov.

Druhí, ale majú o zápas menej

Momentálne sú Vranovčania na 3. mieste, Slovenské Nové mesto je druhé, ale má o zápas menej než vedúca Nitra. Takže prognózy sa dosiaľ napĺňajú a určite už teraz sa všetko sústredí na šláger vedúcich tímov, ktorý príde na rad neskôr. Tréner Zemplínčanov Ján Onda st. bol spokojný s víťazstvom svojich, ale predpokladal, že výhra bude presvedčivejšia, hladšia. "Domnievali sme sa, že obstojíme výsledkom 16:6. To, že Parlagi išiel do šesťdesiatky, bol taktický manéver. Sklamalo ma, že Erik Balog prehral. Podľa mňa rozhodcovia zahaprovali. Traja mu dali vyhrať a dvaja prehrať, ale takým vysokým rozdielom, že prebodovali kolegov, ktorí zdieľali iný názor. Ďalšie body nám ušli tým, že Gloner sa nezmestil do svojej kategórie, pričom v prípravnom zápase nad Gažim dominoval. Celkove sa mi najviac pozdával duel syna Michala s Poľakom, bol to technicky i takticky kvalitný box," dodal tréner Onda.

Súvisiace články