Pobrežie Slonoviny na MS 2006 a 2010 nepostúpilo zo skupiny. Slonov teraz v C-skupine čakajú súboje s Kolumbijčanmi, Grékmi a Japoncami.
Löw vyškrtol trojicu hráčov
Tréner Joachim Löw nechal v konečnej nominácii všetky zranené hviezdy. Medzi hráčmi, ktorí zostali v kádri aj po jeho poslednom zoštíhlení, sú tiež brankár Manuel Neuer, obranca Philipp Lahm a stredopoliar Bastian Schweinsteiger.
Kouč vyškrtol z pôvodnej nominácie zadáka Borussie Dortmund Marcela Schmelzera, obrancu talianskej Sampdorie Janov Shkodrana Mustafiho a útočníka Hoffenheimu Kevina Vollanda.
Schmelzer nebol úplne zdravotne v poriadku. Neúčasť druhých dvoch spomenutých na MS 2014 odôvodnil Löw ich nedostatkom medzinárodných skúseností.
Nemci sa v základnej G-skupine stretnú s Portugalcami, Ghančanmi a Američanmi.
Konečná nominácia Nemecka:
Brankári: Manuel Neuer (Bayern Mníchov), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)
Obrancovia: Jérome Boateng, Philipp Lahm (obaja Bayern Mníchov), Erik Durm, Kevin Grosskreutz, Mats Hummels (všetci Borussia Dortmund), Benedikt Höwedes (Schalke 04 Gelsenkirchen), Per Mertesacker (Arsenal Londýn/Angl.)
Stredopoliari: Julian Draxler (Schalke 04 Gelsenkirchen), Mario Götze, Toni Kroos, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger (všetci Bayern Mníchov), Sami Khedira (Real Madrid/Šp.), Mesut Özil, (Arsenal Londýn/Angl.), Marco Reus (Borussia Dortmund), André Schürrle (FC Chelsea/Angl.), Matthias Ginter (SC Freiburg), Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach)
Útočníci: Miroslav Klose (Lazio Rím/Tal.), Lukas Podolski (Arsenal Londýn/Angl.)
Konečná nominácia Ruska:
Brankári: Igor Akinfejev (CSKA Moskva), Jurij Lodygin (Zenit Petrohrad), Sergej Ryžikov (Rubin Kazaň)
Obrancovia: Vasilij Berezuckij, Sergej Ignaševič, Georgij Ščennikov (všetci CSKA Moskva), Vladimir Granat, Alexej Kozlov (obaja Dinamo Moskva), Andrej Ješčenko (Anži Machačkala), Dmitrij Kombarov (Spartak Moskva), Andrej Semionov (Terek Groznyj)
Stredopoliari: Igor Denisov, Jurij Žirkov (obaja Dinamo Moskva), Alan Dzagojev (CSKA Moskva), Roman Širokov (FK Krasnodar), Denis Glušakov (Spartak Moskva), Viktor Fajzulin, Oleg Šatov (obaja Zenit Petrohrad)
Útočníci: Alexander Keržakov (Zenit Petrohrad), Alexej Jonov, Alexander Kokorin (obaja Dinamo Moskva), Maxim Kanunnikov (Amkar Perm), Alexander Samedov (Lokomotiv Moskva)
Konečná nominácia Kamerunu:
Brankári: Loic Feudjou (Coton Sport), Charles Itandje (Konyaspor), Sammy Ndjock (Fethiyespor)
Obrancovia: Benoit Assou-Ekotto (Tottenham Hotspur), Henri Bedimo (Olympique Lyon), Aurelien Chedjou (Galatasaray), Cedric Djeugou (Coton Sport), Nicolas Nkoulou (Olympique Marseille), Dany Nounkeu (Besiktas), Allan Nyom (Granada)
Stredopoliari: Enoh Eyong (Antalyaspor), Jean Makoun (Stade Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (Sevilla), Benjamin Moukandjo (Nancy), Landry Nguemo (Girondins Bordeaux), Edgar Salli (Racing Lens), Alexandre Song (Barcelona)
Útočníci: Vincent Aboubakar (Lorient), Eric-Maxim Choupo Moting (Mainz), Samuel Eto'o (Chelsea), Fabrice Olinga (Malaga), Achille Webo (Fenerbahce)
Konečná nominácia Pobrežia Slonoviny:
Brankári: Boubacar Barry (Lokeren/Belg.), Sylvain Gbohouo (Séwé Sport), Badra Ali Sangaré (Asec Mimosas)
Obrancovia: Kolo Touré (FC Liverpool/Angl.), Sol Bamba (Trabzonspor/Tur.), Didier Zokora (Trabzonspor/Tur.), Serge Aurier (Toulouse/Fr.), Arthur Boka (VfB Stuttgart/Nem.), Ousmane Viera (Caykur Rizespor/Tur.), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt/Nem.), Jean-Daniel Akpa-Akpro (Toulouse/Fr.)
Stredopoliari: Yaya Touré (Manchester City/Angl.), Cheik Tioté (Newcastle United/Angl.), Serey Die (FC Bazilej/Švaj.), Max Gradel (Saint-Étienne/Fr.), Ismael Diomande (Saint-Étienne/Fr.), Didier Ya Konan (Hannover/Nem.), Mathis Bolly (Fortuna Düsseldorf/Nem.)
Útočníci: Gervinho (AS Rím/Tal.), Didier Drogba (Galatasaray Istanbul/Tur.), Salomon Kalou (Lille/Fr.), Wilfried Bony (Swansea/Angl.), Giovanni Sio (FC Bazilej/Švaj.)
Konečná nominácia Alžírska:
Brankári: Mohamed Lamine Zemmamouche (USM Alger), Rais Mbolhi (CSKA Sofia), Cedric Si Mohamed (CS Constantine)
Obrancovia: Carl Medjani (Valenciennes), Aissa Mandi (Remeš), Madjid Bougherra (Lekhwiya), Faouzi Ghoulam (Neapol), Rafik Halliche (Academica), Essaid Belkalem (Watford), Liassine Cadamuro (Real Mallorca), Djamel Mesbah (Livorno), Mehdi Mostefa (Ajaccio)
Stredopoliari: Sofiane Feghouli (Valencia), Saphir Taider (Inter Miláno), Medhi Lacen (Getafe), Abdelmoumen Djabou (Club Africain), Yacine Brahimi (Granada), Nabil Bentaleb (Tottenham), Hassan Yebda (Udinese), Riyad Mahrez (Leicester)
Útočníci: Islam Slimani (Sporting Lisabon), Hilal Soudani (Dinamo Záhreb), Nabil Ghilas (Porto)
Konečná nominácia Čile:
Brankári: Claudio Bravo (San Sebastián/Šp.), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Católica)
Obrancovia: Gary Medel (Cardiff City/Angl.), Gonzalo Jara (Nottingham Forest/Angl.), Mauricio Isla (Juventus Turín/Tal.), Eugenio Mena (Santos), José Rojas (Universidad de Chile)
Stredopoliari: Arturo Vidal (Juventus Turín/Tal.), Jorge Valdívia (Palmeiras/Braz.), Miiko Albornoz (Malmö/Švéd.), Marcelo Díaz (FC Bazilej/Švaj.), Felipe Gutiérrez (FC Twente/Hol.), José Pedro Fuenzalida (Colo Colo), Francisco Silva (Osasuna Pamplona/Šp.), Charles Aránguiz (Internacional Porto Alegre/Braz.), Carlos Carmona (Atalanta Bergamo/Tal.), Jean Beausejour (Wigan/Angl.)
Útočníci: Alexis Sánchez (FC Barcelona/Šp.), Eduardo Vargas (FC Valencia/Šp.), Mauricio Pinilla (Cagliari/Tal.), Fabián Orellana (Celta Vigo/Šp.), Esteban Paredes (Colo Colo)