Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Konečne futbalová pohoda na Spiši

Predposledný domáci zápas. Spišiaci ťahajú minisériu stretnutí bez prehry. Chcú ju potiahnuť aj po zajtrajšom súboji s Ružinou. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 31. máj 2012 o 22:00

Záver sezóny v FK Spišská Nová Ves sa bude dohrávať v dobrej atmosfére. Podpísali sa hlavne pod to postupujúci dorastenci, no rovnako minisériu ťahajú aj „áčkari“.SP. NOVÁ VES. V piaty májový deň naposledy futbalisti Spišskej Novej Vsi schádzali z ihriska ako porazení. Vtedy na domácom trávniku podľahli rezerve MFK Košice 0:2. Odvtedy ťahajú sériu dobrých výsledkov.

V ostatnom kole sa Spišici predstavili vonku proti B – mužstvu Banskej Bystrice. Ako ináč, domov sa nevracali naprázdno. Po remíze 1:1 si pripísali do tabuľky cenný bod.

„S rezervou Banskej Bystrice to nebol vôbec ľahký zápas. V našom prípade to bol šťastný bod, ale ako sa hovorí – odvážnemu šťastie praje a my sme vonku veľmi odvážni,“ pousmial sa kapitán FK Spišská Nová Ves Kamil Sedláček.

„V tabuľke sa tak pohybujeme v strednej časti. Konečne nám sa zadarilo aj doma, kde sme dvakrát po sebe zabodovali naplno. Po týchto výsledkoch zavládla v tíme herná pohoda. Do konca zostáva už len zopár kôl a v tomto trende treba pokračovať.“

Zajtra proti Ružinej

Po zlých domácich výsledkoch si Novovešťania postupne udobrili svojho verného fanúšika. A ten sa môže zajtra tešiť na futbalovú lahôdku v podobe mužstva Ružiná.

Hostia možno ešte pomýšľajú na druhé miesto. Rovnako Spišiaci už nechcú doma prehrávať a v tabuľke klesnúť nižšie od aktuálnej ôsmej priečky.

„Tak to bude ťažký zápas. Hostia isto budú chcieť vyhrať a držať sa na popredných miestach. Pre nás je tiež dôležité získať dobrý výsledok. S priazňou fanúšika sme hazardovali celú jeseň a na začiatku jari, teraz sa trošku darí a preto si to netreba pokaziť,“ skonštatoval kapitán Sedláček.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.