Prešovčanky po roku opäť tretie na Slovensku.
Prešovčanky po roku opäť tretie na Slovensku. (Autor: Korzár/Ján Leško)
Ján Leško|20. máj 2018 o 15:34

Prešovské hádzanárky s prehľadom obhájili bronzové medaily

PREŠOV. Hádzanárky ŠŠK Prešov v spoločnej slovensko-českej MOL lige 2017/2018 obsadili ôsme miesto ako tretie najlepšie slovenské družstvo. Toto postavenie Prešovčanky potvrdili aj v národnom play-off .

V semifinálovej sérii play-off síce hladko nula tri podľahli na zápasy Slovanu Duslo Šaľa, no v sériu zápasov o bronzové medaily s HK Sokol Bánovce nad Bebravou rozhodli hráčky ŠŠK Prešov v najkratšom možnom čase.

Po výhre 30:25 v prvom zápase (hralo sa na dve výhry) zverenky trénera Dušana Daniša zvíťazili presvedčivo o sedem gólov aj v druhom stretnutí na domácej pôde, a tak po roku boli Šarišanky znovu dekorované bronzovými medailami.

V oboch dueloch o bronz mal Prešov herne navrch. Bánovce potiahla hlavne stále výborná K. Michnová.

Práve líderka hosťujúceho tímu rozohrala na začiatku odvety partiu, ktorá prešovský tím zaskočila. HK Sokol v jedenástej minúte viedol 6:1.

Domáce ale o sedem ďalších minút vyrovnali na 8:8 a po chvíli gólom Bačíkovej šli prvý raz do vedenia.

Záver polčasu i úvod druhého žiadne prekvapenie nenaznačoval. D. Daniš ale za stavu 20:10 zamiešal zostavou, no striedajúce sa príležitosti nechopili a o tri minúty neskôr Bánovce znížili na 20:15.

Viac ale domáce súperkám nedovolili a s prehľadom zápas doviedli do víťaznej koncovky.

Radosť z medailí, slzy z odchodov

Po záverečnom hvizde arbitrov prepukli očakávané oslavy bronzových medailí.

Len trénerovi D. Danišovi, ktorý po troch úspešných rokoch v Prešove skončil, sa do nich a hlavne do pózovania pred objektívmi a kamerami vôbec nechcelo.

Nakoniec ho ale prešovské dievčatá doniesli pred fotografov na vlastných rukách.

Okrem trénera bol vyhraný zápas o bronz nad Bánovcami posledným aj pre trojicu hráčok, brankárku Luciu Gubikovú, spojku Martinu Bačíkovú a pivotku Veroniku Gajdošovú.

Domov»Sportnet na východe»Končiaceho trénera Daniša priniesli hráčky pred fotografov na rukách