Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Koncentrovaným výkonom chcú otupiť útočné ostrie Skaličanov

Sportnet|Publikované 23. sep 2002 o 22:00

Košice - Trénera hokejistov HC Košice Róberta Spišáka (na snímke) sme včera telefonicky zastihli v autobuse na ceste do Skalice, kde sa košický tím

predstaví v dnešnom zápase 7. kola Slovenské telekomunikácie extraligy.

Pán Spišák, škoda by bolo merať takú dlhú cestu až na Záhorie a vrátiť sa bez bodového zisku, čo vy na to?

"Určite, chceme byť úspešní aj v Skalici. Vieme, že domáci budú povzbudení víťazstvom vo Zvolene, ale to by mohlo nahrávať nám. Skalica hrala doma vždy útočný hokej, kým my sa chceme sústrediť najmä z dobrej defenzívy a zásluhou koncentrovanej hry byť úspešní."

Trónite na čele tabuľky bez straty bodu. Ostatné mužstvá vás teda bezpochyby majú na muške a každý súper sa snaží, aby vás ako prvý obral o body. S takýmto zámerom nastúpia na domáci ľad akiste dnes aj Skaličania.

"Iste, súperi sa na nás pripravujú. My sa však nesústreďujeme na to, koľko víťazstiev v sérii získame, to je skôr štatistika pre médiá. Tým sa nezaťažujeme, my ideme do každého zápasu s ambíciou vyhrať."

Pozoruhodné je, že o všetkých doterajších 25 košických gólov sa podelili útočníci. Obrancovia zatiaľ recept na pôrekonanie súperovych brankárov nenašli. Zakázali ste im vari strieľať góly?

"Najdôležitejšie je, že naši zadáci hrajú dobre v defenzíve. Ani jednému sa síce ozaj nepodarilo dať gól, ale možno sa to prelomí už dnes. Práve cestujeme do Skalice autobusom, vedľa mňa sedí Ďuro Kledrowetz a usmieva sa, že dnes už určite dá gól (smiech)."

Čo sa týka výsledkov, môžete byť zatiaľ maximálne spokojný. Ako savám pozdáva herný prejav mužstva?

"V domácom prostredí zatiaľ nie sme príliš gólovo efektívni, i keď šancí si vypracujeme dosť. Nie vždy ich však dokážeme využiť. Teší nás, že na dobrej úrovni je defenzíva, o čom svedčí skutočnosť, že sme mužstvom s najmenším počtom inkasovaných gólov v extralige. Je pravdou, že vedieme aj v štatistike strelených gólov, ale viac sme ich dosiahli na ihriskách súperov. Chceli bny sme aj doma predvádzať takú hru, ako doposiaľ na súperovych klziskách. Napríklak takú, ako vo Zvolene, kde vynikajúco zahrali všetky štyri formácie. Tam sa potvrdilo, že keď zaberú všetky päťky, máloktorý súper má proti nám šancu."

Program dnešného 7. kola ST extraligy: MHK 32 Liptovský Mikuláš - MsHK ŠKP Žilina, HK 36 Skalica - HC Košice, Dukla Trenčín - HKm Zvolen, ŠKP Poprad - VTJ Spišská Nová Ves (všetko o 17. hod.), Slovan Bratislava - MHC Martin (17.30).

Program dnešného 5. kola I. hokejovej ligy: Ružinov 99 Bratislava - HK VTJ Trebišov, VTJ Farmakol Prešov - Spartak Dubnica, HKm Zvolen B - Dukla Senica, HK 95 Považsá Bystrica - MšHK Prievidza, Dukla Michalovce - Kimex VTJ Topoľčany, HKm Nitra - ŠaHK Iskra Banská Bystrica (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.