Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Konček: Vojna s fanúšikmi sa nedá vyhrať a takúto hru ani hrať nechceme

Sportnet|Publikované 26. nov 2006 o 23:00

Košice - Po dvoch prehrách sa v 27. kole Košickí hokejisti tešili z víťazstva. Zvolen zdolali 3:1 a Steel Aréna mohla aplauzovať, dokonca vyše 5600

divákov si počas zápasu aj po ňom skúsilo mexické vlny. Po výhre nad druhým tímom extraligy sme vyspovedali autora víťazného gólu HC Košice Romana Končeka.

Roman, po príchode zo Žiliny to bol váš prvý gól na košickom ľade. Preto ste sa z neho tak tešili?

"Samozrejme, že tam bola radosť, no ešte väčšia z toho, že sme zápas otáčali. Ten gól bol na spadnutie. Mali sme viac hry."

Proti Zvolenu ste hrali v pozmenenom útoku. Ako sa vám pozdávala spolupráca?

"Trošku sa to v zostave poprehadzovalo a tá zmena prospela, bolo to oživenie, bolo to lepšie. Ale chce to ešte svoj čas, trochu zdokonaliť presilovky. Každý jeden dnes ukázal, že chceme, chceme sa s Košicami vrátiť k hokeju, ktorý tu patrí, bojujeme o to."

V Košiciach ste už nejaký piatok. Máte pocit, že ste sa aklimatizovali?

"Ten prechod hodnotím kladne, mne prospel, dostávam sa do pohody. Je tu veľmi dobrý kolektív, tréneri, ktorí sa snažia komunikovať s hráčmi. To čo som zažil s trénermi Šterbákom a Tomkom v Žiline sa presadzuje aj tu. Už to chápu všetci chlapi v kabíne, že dobrý tréning, spolupráca, komunikácia to je tá cesta. Výhodou Košíc je zázemie, podmienky a to, že hráči chcú pracovať. Jasné, že každý chce výsledky už teraz, ale je to o tom, aby sme sa pripravili do záverečných bojov. V tomto mužstve je veľký potenciál, má všetky predpoklady na to, aby sa Košice držali hore a pripravili sa najmä na záver súťaže."

Máte na mysli finále?

"Nikdy som nepredbiehal. Play off je ďalšia súťaž. Všetko príde až na konci a vtedy musí byť kolektív pripravený, scelený."

Koľkými gólmi chcete prispieť k pohode mužstva?

"Ja tu nie som na to, aby som dával veľa gólov aj keď každého hráča tešia a chce ich dávať. Som využívaný skôr na oslabenia, na to aby som sa kolektív snažil potiahnuť. Nebudem hovoriť koľko gólov by som mohol dať, bodaj by ich bolo čo najviac, ale ešte viac je dôležité aby Košice boli vysoko."

Takže ste neboli nervózny z toho, že po jedenástich zápasoch ste mali na konte len jeden presný zásah?

"Žiadny tlak necítim. Pre mňa e veľkým vyslobodením, že som prišiel zo Žiliny do Košíc. V Žiline boli tlaky neprimerané, obvinenia, ktoré nie sú príjemné. Teraz s plnými dúškami dýcham košickú atmosféru."

Vráťme sa k stretnutiu, po prvom inkasovanom góle ste sa nebáli, že by sa mohla zopakovať Skalica?

"Nebáli. Ten gól padol po chybe, keď sa nepokryl Babka, ale cítili sme, že to musí prísť, lebo každý chcel. Išli sme do toho naplno, nepripúšťali sme si prehru."

Časovanie druhého a tretieho gólu vám pomohlo. Jeden ste strelili do šatne, ďalší hneď po prestávke...

"Presne niečo takéto sme potrebovali. Šancí sme si vytvárali dosť, len šťastie nám chýbalo, ale tým, že sme to otočili dostali sme Zvolen do kolien."

Skončila sa tretia šestina súťaže. Registrovali ste, čo sa od vás po nej čaká?

"Samozrejme, že každé vedenie klubu chce, aby mužstvo hralo čo najlepšie, pre ľudí. Tu v Košiciach však nepociťujem tlak. V konečnom dôsledku však tlak je potrebný, len nie taký, ktorý zväzuje ruky."

Prezident klubu tvrdil, že viete koľko bodov musíte v tretej šestine súťaže získať...

"Niečo možno bolo povedané, ale my tieto veci nevnímame, lebo niektoré sa k nám ani možno nedostanú. My vnímame to, že chceme sami vyhrávať a hrať dobre."

Záležalo vám na tom, aby vás po zápase vyprevádzali potleskom a nie piskotom?

"Samozrejme, minule sa nám to nepáčilo, ale my tiež nie sme stroje. A ukazuje sa, že tá Skalica vôbec nie je slabá, pozrite sa na výsledky. Veď aj my môžeme mať horší deň. Jasné, že diváci chcú vidieť góly, víťazstvo svojich, trošku ma ten piskot zamrzel."

Preto ste aj po zápase so Zvolenom nešli k fanúšikom poďakovať tak ako predtým, keď ste pri mexickej vlne absolvovali víťazné kolo?

"Nechceme na fanúšikov pôsobiť urážlivým dojmom. Jeden múdry človek povedal, že vojna s fanúšikmi sa nedá vyhrať. A takúto hru my hrať ani nechceme. Chceme len, aby nás povzbudzovali aj v tých chvíľach, aby boli fanúšikmi vtedy, keď to my potrebujeme a my sa im za to odvďačíme, lebo určite bude prečo. V súvislosti s reakciou po tomto zápase každý hráč reaguje po vypätí inak. Niekto odíde, niekto ide poďakovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.