Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Komu slúži novoveské Wembley? - časť druhá, a verme, že aj posledná

Sportnet|Publikované 24. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Pred necelými dvoma týždňami bola uverejnená na regionálnej strane športu v Spišskom denníku KORZÁR poznámka na tému - Najvyššia

futbalová súťaž na Spiši sa hrá na najhoršom trávniku.

Na základe medializácie problému nekvalitnej plochy vedľajšieho ihriska a kritiky využívania hlavného ihriska zvolal riaditeľ STEZ Spišská Nová Ves Ján Magdoško stretnutie, na ktorom sa zišli pracovníci STEZ- u, funkcionári futbalového klubu a rodičia detí. Prekvapujúci bol veľký záujem zo strany rodičov, ale nechýbali ani tréneri mládeže.

Veď diskutovať bolo aj o čom.

Na úvod Ján Magdoško objasnil situáciu a význam STEZ - u pri údržbe a riadení futbalového štadióna v Spišskej Novej Vsi.

Opäť je dôležité povedať, že táto organizácia sa stará o športové stánky, ktoré jej patria, naozaj perfektne.

Kameňom úrazu je však hlavné futbalové ihrisko.

Zaujímavé boli výpočty trénerov žiakov, koľkokrát sa oni dostali na hlavné futbalové ihrisko a koľko stretnutí na ňom odohrali.

A o to nám v doterajších kritických článkoch na adresu využívania hlavného ihriska išlo.

Je normálne, aby najmladší žiačikovia odohrali na hlavnom ihrisku len dva zápasy? Je normálne, že tréner žiakov si radšej vyberie trávnatú plochu na letisku, akoby si mal robiť problémy na futbalovom štadióne? Je normálne, keď sa má hrať na hlavnom ihrisku (prvé jesenné kolo), v tom čase začína kosenie?

Niečo bude pravdy na tom, že o tom, kto bude hrať a trénovať "nedotknuteľnom" na novoveskom Wembley rozhodujú ľudia (Čepček a spol.), ktorí sú skôr brzdou futbalu v meste Spišská Nová Ves.

Veď je lepšie, ak sa na hlavnom ihrisku nič nehrá. Potom je údržba oň ľahšia - a tu je asi hlavný problém.

Treba už len veriť, že po stredajšej schôdzi sa pohli ľady. Ako uviedol riaditeľ STEZ- u, dvere na futbalové ihrisko sa otvoria. Je teraz už len na tréneroch a vedeniu futbalového klubu, aby v spolupráci so STEZ-om urobili rozumný rozvrh hodín využitia hlavného ihriska. Podľa slov riaditeľa FK Spišská Nová Ves Maroša Dobšinská aj toto bude témou decembrovej konferencie spišskonovoveského futbalového oddielu.

V jarnej časti súťažného ročníka 2002/2003 si "posvietime" na tento problém oveľa intenzívnejšie.

A na záver ešte jedna vec na zamyslenie.

Na stredajšej schôdzi sa hovorilo o nedostatku plôch pre futbalistov v Spišskej Novej Vsi. V susedstve futbalového štadióna vyrástla benzínka za mesiac, futbalového ihrisko (vedľajšie) nevieme urobiť už niekoľko rokov.

A že sa to dá, svedčí aj novučičké umelé ihrisko v Spišskom Podhradí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.