Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Komjáthy: Stále máme medzery v hernej disciplíne

V mestskom derby sa zrodila remíza. Košické tímy nebudú v semifinále favoritmi. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 25. apr 2016 o 22:00

Počas minulého víkendu sa skončila nadstavbová časť vodnopólovej Pharma Group extraligy mužov.

Počas minulého víkendu sa skončila nadstavbová časť vodnopólovej Pharma Group extraligy mužov, ktorá rozhodla o definitívnom zložení dvojíc v semifinále play-off. Hráči ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto v ňom narazia na Nováky.

KOŠICE. Posledné kolo nadstavby prinieslo mestské derby medzi dvoma košickými tímami. Modrí Draci remizovali s konkurenčnými Hornets 6:6.

V zápase síce viackrát prehrávali, v tretej štvrtine dokonca o dva góly, no v závere nevyužili tesný náskok a napokon sa zrodil nerozhodný výsledok.

„Vzhľadom na priebeh stretnutia by tam mohla byť spokojnosť, avšak celkovo nám zápas ukázal, že máme slabiny a ukázal aj to, že sme mali dlhú hernú prestávku spôsobenú olympijskou kvalifikáciou. Aj skúsení hráči urobili v dueli množstvo taktických chýb, takže ani z pohľadu výsledku nehodnotím zápas pozitívne,“ povedal hlavný tréner Drakov Pavol Komjáthy.

Súperov potrápili

Napriek nedostatkom však kouča môže tešiť fakt, že mužstvo pod jeho vedením predviedlo výkonnostný progres. V šiestich zápasoch nadstavbovej fázy zaznamenalo jedno víťazstvo, dve remízy a tri prehry, pričom v základnej časti proti rovnakým súperom (Nováky, ŠKP Bratislava a Hornets Košice) neuhralo jediný bod.

„Ako sme už pred štartom nadstavby deklarovali, našou prioritou bolo potrápiť všetkých favoritov, pretože sme do tejto fázy vstupovali ako outsider a myslím si, že sa nám to podarilo. Najmä v úvodných zápasoch sme dokázali konkurovať aj Novákom, Bratislave a vyhrali sme s Hornets,“ pokračoval.

Čo stojí sa zlepšením výsledkov Modrých Drakov? „Hlavnou zmenou, ktorá nastala oproti základnej časti, je väčšia fyzická zdatnosť našich hráčov, na čo sme sa zamerali hneď od začiatku roka. Táto práca už priniesla svoje ovocie, ale stále máme medzery v hernej disciplíne,“ upozorňuje.

Výkonnosť hodná tretieho miesta

Ak by mužstvá začínali v nadstavbovej skupine od nuly, Draci by obsadili tretie miesto. V súčte základnej časti a nadstavby však skončili na štvrtej priečke.

„Taký je súťažný poriadok a my s ním nič neurobíme. Momentálne výkonnosť mužstva bola určite hodná tretieho miesta, ale máme pred sebou play-off a tam sa to všetko ukáže. Systém je nastavený tak, že mužstvo má podávať dobré výkony počas celej sezóny, takže to tak asi malo byť,“ vysvetľoval Komjáthy.

Všetci štyria účastníci nadstavby sa museli vyrovnať s faktom, že táto časť vodnopólovej extraligy bola natiahnutá až do dvoch mesiacov, počas ktorých odohrali kluby proti sebe šesť duelov.

Zápasový rytmus totiž narušila reprezentačná prestávka a olympijská kvalifikácia v rámci nej.

„Hráči vycítili, že nemusia ísť naplno na tréningoch, vedia, že majú čas a hlavne, keď sa nehrá, tak stratia herný grif a potom robia chyby. Ukázal nám to aj posledný zápas s Hornets, keď kapitán Palaščák urobil hneď v prvom útoku chybu, prihral priamo súperovi na ruku a dostali sme gól.“

Nováky veľkým favoritom

S herným výpadkom sa budú musieť Modrí Draci popasovať aj pred štartom play-off, pretože medzi nadstavbou a prvým duelom semifinále bude takmer trojtýždňová pauza.

„Budeme pokračovať v tréningoch s celým družstvom. Dúfajme, že sa nám už vyhli všetky zranenia, chrípky a podobne. Momentálne máme k dispozícii kompletnú zostavu a zameriame sa na cibrenie hernej fázy a nacvičovanie jednotlivých herných situácií,“ prezradil Komjáthy.

Po skončení prestávky čaká na Košičanov náročná séria s Novákmi, ktoré v sú v tejto sezóne suverénne a prehrali len raz, ešte koncom októbra v Bratislave. Semifinále sa bude hrať na tri víťazné duely a štartuje 11. mája na Hornej Nitre.

„Nováky sú veľkým favoritom a ašpirujú na prvé miesto. Majú vynikajúcich dvoch skúsených hráčov, Zaťoviča a Nižného. Tí dokážu dobre zorganizovať mladých chlapcov vedľa seba, ktorí sú draví a plavecky veľmi dobre pripravení. Je ťažké niečo vymyslieť na tohto súpera, ale my sa určite vynasnažíme maximálne zabojovať a nedať svoju kožu len tak ľahko,“ dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.