Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Komisári WADA čakajú Annusa na hraničnom priechode

SITA|27. aug 2004 o 15:31

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Maďarský kladivár Adrián Annus musí do 16.00 h odovzdať novú vzorku moču komisárom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), lebo inak príde o zlatú medailu z olympijských hier ...

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Maďarský kladivár Adrián Annus musí do 16.00 h odovzdať novú vzorku moču komisárom Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), lebo inak príde o zlatú medailu z olympijských hier v Aténach. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) pôvodne žiadal Annusa o ďalší test už do 12.00 h, avšak v priebehu dňa tento termín posunul o štyri hodiny. Komisári WADA očakávajú maďarského kladivára na rakúsko-maďarskom hraničnom priechode pri dedinke Búcsú. Minister športu Maďarska a budúci premiér krajiny Ferenc Gyurcsány informoval, že ešte v piatok odletí do dejiska Hier XXVIII. olympiády aby sa osobne informoval o dopingových kauzách maďarských športovcov.

Adrián Annus sa už piatok predpoludním vyjadril, že nemá záujem stretnúť sa s komisármi. Toto stanovisko svojho zverenca potvrdil aj tréner József Vida. "Povedal mi, že nemá záujem o stretnutie," citovali maďarské médiá Vidu. Na zmenu rozhodnutia prehovárali Annusa lekár maďarskej výpravy v Aténach Károly Pikó a aj zástupca vedúceho misie Károly Köpf, ale kladivár striktne trval na tom, že na odber v prítomnosti ľudí z WADA nepôjde.

Tridsaťjedenročný Annus, ktorý po návrate z Atén domov do Szombathelyu ohlásil ukončenie kariéry, nemal po svojom olympijskom triumfe pozitívny dopingový nález. Maďarský kladivár má však spoločného trénera s diskárom Róbertom Fazekasom, ktorý prišiel o zlato, lebo nedokázal vyprodukovať požadované množstvo moču a predčasne opustil odberovú miestnosť. Odovzdal iba 25 mililitrov, hoci podľa pravidiel je potrebných trikrát viac. Annus tvrdí, že neužil žiadne zakázané substancie. "Mojím jediným hriechom je zisk zlatej olympijskej medaily," ironicky uviedol maďarský atlét.


Súvisiace články