Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

KOMENTUJEME - Ješitnosť nad ješitnosť

Sportnet|Publikované 2. dec 2007 o 23:00

Prípad Viazanko sa blíži k svojmu záveru. Po roku to vyzerá tak, že futbalista si na jar konečne zahrá majstrovský zápas. Nebudeme robiť sudcu, na

koho strane je právo a kto má aký veľký kus svojej pravdy. O tom rozhodlo uznesenie Krajského súdu v Prešove i rozhodcovský súd SFZ. Opcia, ktorou si Prešovčania robili nárok na Viazanka je neplatná. Bodka.

Zbytočne je teraz polemizovať aj o tom, že podľa 1. FC Tatran Viazanko využíval benefity opcie, hoci teraz súdy povedali, že je neplatná. Ak na základe nej Viazanko naozaj čerpal nejaké peniaze, tak si to obe strany musia doriešiť medzi sebou. Nemá to však mať vplyv na tom, aby hráč len trénoval a nehral futbal. To je dôležité. Už by sa nikdy nemalo zopakovať to, že pre spory nebude môcť futbalista hrať futbal.

Prešovčania v tomto prípade ťahajú za kratší koniec. Už to, že sa obrátili na civilný súd bol veľký precedens. Kvalitnú kocku masla na hlave má i Slovenský futbalový zväz. Má síce vo svojich stanovách, že jeho členovia nesmú prípadné spory riešiť cestou civilného súdu, ale musia využiť príslušné komisie SFZ alebo rozhodcovský súd SFZ, no keď sa Prešovčania obrátili na civilný súd, kompetentní páni na SFZ sa nám krásne pokakali. Zrazu nevedeli, čo majú robiť! Nechali Viazanka v štichu a za pol roka neboli schopní vec vyriešiť! Nech niekto zo SFZ vysvetlí, prečo by sa v budúcnosti kluby nemali obracať na civilný súd, ak im nehrozí žiadna sankcia a svoj výsledok dosiahnu? Bolo by zaujímavé dozvedieť sa odpoveď...

Aký výsledok dosiahli Prešovčania formou civilného súdu? Jediný - Viazanko nehral. Mimochodom, chronológia celého prípadu sa za tie týždne a mesiace tak vykryštalizovala, že už je to len spor Viazanko vs. Petrík. Generálny riaditeľ Tatrana J. Petrík priznal, že klubu ani nejde tak o hráča, ako o princíp, ktorý by sa mal v takýchto prípadoch dodržiavať. Zrejme určite nemal na mysli princíp neobrátiť sa na civilný súd, lebo ten mu okato nevyšiel... Lenže tu už ani nejde o princíp, ale o človeka Viazanka. Tu už nejde o princíp, ale o obyčajnú hlúpu ješitnosť. Nie je tajomstvom, že v Tatrane je prípad Viazanko predovšetkým kapusta generálneho riaditeľa. Nie všetci v klube zdieľajú rovnaký názor a najradšej by už celú kauzu uzavreli. Aj J. Čollák nám potvrdil domnienku, že podľa jeho informácií, nie je záujem celého prešovského klubu živiť tento prípad.

Rozhodcovský súd v lehote do 30 dní zašle rozsudok obom zainteresovaným stranám. Tie majú zasa tridsať dní v prípade nespokojnosti s rozhodnutím na podanie odvolania. Teraz je na Petríkovi, či mu doterajší princíp v tomto spore stačil a je spokojný, čo za prešovský klub dosiahol, alebo zaň bude ďalej bojovať. Ak chce pokračovať, potom musí rátať, že sa už stáva režisérom frašky.

Prezidenta Interu pána Lônčíka si celé futbalové Slovensko bude navždy pamätať pre jeho absurdný výklad úradnej správy, ktorý z neho spravil hlupáka. Počkáme niekoľko dní a uvidíme, či racio konečne zvíťazí nad ješitnosťou, alebo si futbalová verejnosť bude spájať meno Jozef Petrík len s kauzou Viazanko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.