Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Komentátor Plesník dal výpoveď po fraške v Košiciach

Ján Plesník (Autor: archív SME)
SITA|Publikované 5. feb 2015 o 17:58

Podľa viacerých zdrojov bol potužený alkoholom a mal problémy s artikuláciou.

Dlhoročný odborník a bývalý basketbalista podľa viacerých zdrojov bol potužený alkoholom, na základe čoho mal problémy s artikuláciou, rozprával "z cesty" či opakovane vyzdvihoval priateľstvo s kormidelníčkou hostiek Natáliou Hejkovou

BRATISLAVA, KOŠICE. Dlhoročný športový komentátor Ján Plesník po stredajšej fraške počas priameho prenosu z basketbalového stretnutia žien Good Angels Košice - ZVVZ USK Praha skončil svoje pôsobenie v RTVS.

"Vo štvrtok požiadal o ukončenie pracovného pomeru. RTVS jeho žiadosti vyhovela. Generálny riaditeľ Václav Mika sa poďakoval Jánovi Plesníkovi za jeho dlhoročnú prácu pre verejnoprávnu televíziu," citoval server hnky.sk stanovisko RTVS.

Vyzdvihoval Hejkovú

Dlhoročný odborník a bývalý basketbalista Plesník podľa viacerých zdrojov bol potužený alkoholom, na základe čoho mal problémy s artikuláciou, rozprával "z cesty" či opakovane vyzdvihoval priateľstvo s kormidelníčkou hostiek.

"Natália Hejková, moja dlhoročná priateľka by som povedal. Prežili sme spolu niekoľko dekád basketbalu by som povedal, spoznali sme sa ešte ako hráči. Neskôr v pozícii trénera z jej pozície a z mojej pozície basketbalového komentátora. Ale Natália Hejková svojou osobnosťou prerástla troška Slovensko, ťažko povedať, či by som mal v tomto prenose, možno na to príde v druhom polčase priestor," povedal Plesník.

Chválil Bálintovú

Po zmene strán sa ho už nedočkal. Vystriedala ho kolegyňa Oľga Hamadejová. Plesník si v stredu okrem iného nevšimol koniec štvrtiny, basketbalistky, ako napríklad hosťujúcu Španielku Laiu Palauovú, hodnotil svojsky.

"Hráčka, ktorá pri svojich - nehnevajte sa na mňa - 35 rokoch vyzerá ako dáka 25-ročná basketbalistka a mnohé dievčatá by mohli mať v nej dáky impulz alebo dáku takú inšpiráciu," zamyslel sa.

Vzruch nastal aj pri trojke domácej Barbory Bálintovej, ktorá zvýšila na priebežných 19:13 na konci prvej desaťminútovky.

"A je to tam, fantázia! Bálintová, konečne sa presadzuje Bálintová tým, v čom je ona dominantná, šokujúca, je pre súpera absolútne knokautová hráčka - 19:13 necelé dve minúty pred koncom štvrtiny. Krásna akcia, super," povedal, hoci úvodná časť hry sa už skončila.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.