Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

KOMENTÁR: Vyrovnané kolo

Sportnet|Publikované 6. nov 2007 o 23:00

Piate kolo extraligy basketbalistiek bolo zaujímavé tým, že sa stretli výkonnostne vyrovnané celky a očakával som, že také budú aj výsledky

jednotlivých stretnutí. Vo veľkom očakávaní sa hral šláger kola Ružomberka s Kositom 2013. Ružomberok potvrdil, že nárast formy v predchádzajúcich kolách je trvalý. Vyrovnanosť v prvých troch tretinách nebola pre mňa veľkým prekvapením, aj keď každému je jasné dominantné a neohrozené postavenie Kositu v extralige. Je však dobré, keď sa nájde družstvo, ktoré ho dostatočne preverí a prinúti hrať "na plný plyn".

Bratislavský Slovan hostil nováčika z Rožňavy plný očakávania svojho prvého víťazstva. Začal výborne v prvej štvrtine, ale postupne strácal istotu a záverečná časť zápasu ukázala, že Rožňava je pre neho ešte veľkým sústom.

Vyrovnaný duel sa hral v Myjave a pri vyrovnanom závere potvrdila Cassovia svoju kvalitu.

Zápas Nitry s Popradom bol veľmi vyrovnaný a víťazstvo domáceho celku v dramatickom zápase rozhodla taktika družstva Nitry posledné dve minúty zápasu.

V zápase Viktórie s UMB rozhodla druhá polovica zápasu a strelecká dispozícia Perostijskej, ktorá dosiahla temer polovicu bodov a potvrdila, že v extralige máme ozaj výbornú zahraničnú hráčku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.