Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Komentár

Sportnet|Publikované 3. dec 2003 o 23:00

Oproti vlani lepšie, no nie uspokojujúcoS umiestnením Michaloviec vo vedúcom kvartete je možné vysloviť spokojnosť. V porovnaní s vlaňajšou

Oproti vlani lepšie, no nie uspokojujúco

S umiestnením Michaloviec vo vedúcom kvartete je možné vysloviť spokojnosť. V porovnaní s vlaňajšou jeseňou obsadili o jednu priečku vyššie miesto, získali o štyri body viac a zaznamenali aj desať gólov navyše. V globále však platí, že hoci sú oproti minulej sezóne na tom o čosi lepšie, stále nie sú na priečke, ktorá by uspokojila náročné vedenie. To vyžaduje nielen kvalitné výkony a víťazné výsledky, ale aj dokonalú súhru v známom trojuholníku hráči tréner vedenie, nuž a tu to evidentne škrípalo. Nech to znie akokoľvek čudne, no práve pohnuté medziľudské vzťahy sú príčinou toho, že v jarnej časti nebude káder ŠK Zemplín svojim zložením ani zďaleka pripomínať mužstvo z jesene.

Sezónu neodštartovalo mužstvo dobre, trojgólová porážka v Trebišove bola krutá, no aspoň kolektív prebrala. V nasledujúcich dvoch súbojoch nadelilo Lokomotíve a Sobranciam neuveriteľných trinásť gólov a razom sa v tabuľke ocitlo tam, kde chcelo byť. Nasledovala nečakaná porážka v Čani a ťažko vydreté víťazstvo doma s Lipanmi. Náznak krízy odvrátili Michalovčania presvedčivou výhrou v Prešove nad rezervou Tatrana. Kvalitným výkonom sa blysli aj v šlágri proti Ďurkovu, po víťazstve nad ktorým sa na týždeň vyšvihli na čelo tabuľky. Neskôr zaváhali v závere na ihrisku Turne nad Bodvou a potrápili sa aj doma s nováčikom zo Spišskej Novej Vsi. Najslabší výkon jesene podali Michalovčania v Bardejove, o čosi lepšie si počínali doma s ďalším novicom zo Sabinova. Bod zo Svidníka za bezgólovú remízu sa mnohým málil, rovnako aj ďalšia deľba bodov, tentoraz po domácom súboji so Starou Ľubovňou. Odvrátená priazeň šťasteny sa mužstvu vrátila v nasledujúcich súbojoch vo Veľkých Kapušanoch a Stropkove, ktoré ak by Michalovčania prehrali, nemohli by ani ceknúť.

Zarážajúca bola aj disciplína hráčov, futbalistom ŠK Zemplín patrí negatívny primát v súťaži v počte inkasovaných žltých kariet, ktoré videli až 42-krát! K tomu treba prirátať červené karty pre Marcina, Adama a Dargaja, plus dodatočné vylúčenie Tótha za neprístojnosti v Bardejove.

Pred jarnou odvetou nie je situácia Michaloviec stratená, zvlášť keď si vezmeme do úvahy fakt, že majú k dobru dohrávaný domáci derby zápas s Trebišovom a celkovo osem jarných predstavení pred vlastným obecenstvom. Dovtedy je však potrebné dať opäť raz dohromady káder, ktorý bude schopný, no najmä ochotný preraziť na absolútne čelo tabuľky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.