Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Kolotoč výmen sa podľa skautov dotkne tria slovenských hokejistov

TASR|22. jún 2001 o 15:37

New York 22. júna (TASR) - Podľa zámorských hokejových skautov a ďalších odborníkov rozpúta víkendový vstupný draft nováčikov NHL najväčší kolotoč prestupov a výmen za posledných desať rokov. Transakcie medzi klubmi by mali priamo ovplyvniť ...

New York 22. júna (TASR) - Podľa zámorských hokejových skautov a ďalších odborníkov rozpúta víkendový vstupný draft nováčikov NHL najväčší kolotoč prestupov a výmen za posledných desať rokov. Transakcie medzi klubmi by mali priamo ovplyvniť ďalšiu kariéru minimálne trojice slovenských hokejistov - útočníka St. Louis Pavla Demitru, obrancu New Yorku Islanders Zdena Cháru a brankára Nashvillu Predators Jána Lašáka.

O odchode posledného člena bývalého slovenského útoku Blues "Cycling Slovaks" Demitru sa hovorí už od vyradenia St. Louis vo finále Západnej konferencii. Profesionálni skauti už v médiách otvorene započítali dubnického rodáka medzi hviezdy ako Eric Lindros, Mike Peca, Jaromír Jágr a Alexej Jašin, ktorých kluby použijú ako tovar vo svojej honbe za najperspektívnejšími talentmi z draftu. Jeden zo skautov pre miestnu tlač v St. Louis jasne prehásil: "Demitrove dni sú v tomto meste už zrátané."

O odchode piliera obranných radov Islanders Zdena Cháru z Long Island sa hovorilo najskôr v súvislosti so záluskom ostrovanov na voľného hráča Ottawy Jašina. Generálny manažér klubu Mike Milbury pred očakávanou lavínou prestupov naznačil správnosť dohadov o zrieknutí sa Cháru, keď do trojice nedotknuteľných hráčov zaradil len brankára Ricka DiPietra, obrancu Romana Hamrlíka a útočníka Brada Isbistera. Najnovšie hlasy priamo z dejiska draftu v Sunrise na Floride však tvrdia, že Chára pôjde do Edmontonu Oilers namiesto Douga Weighta a ostrovania ešte "priplatia" aj mimoriadne cenný výber 2. najväčšieho talentu z draftu, na ktorý majú právo zatiaľ Islanders.

Reprezentačného brankára Lašáka by sa mali prestupy dotknúť tiež výrazne, ale na registri hráčov Nashvillu by mal zostať. "Tlačenicu" kvalitných brankárov na svojej súpiske Predators pravdepodobne uvoľnia výmenou Mika Dunhama alebo Tomáša Vokouna, čím by sa odchovancovi zvolenského hokeja uvoľnila cesta do NHL.

br ph

Súvisiace články