Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Kolotoč trénerských výmien v ruskej lige pokračuje

TASR|9. jan 2003 o 13:48

Moskva 9. januára (TASR) - Ruský futbalový klub Rotor Volgograd sa tento týždeň stal už siedmym tímom, ktorý urobil zmenu na poste hlavného kormidelníka ...

Moskva 9. januára (TASR) - Ruský futbalový klub Rotor Volgograd sa tento týždeň stal už siedmym tímom, ktorý urobil zmenu na poste hlavného kormidelníka pred začiatkom nového ligového ročníku. Trénera Vladimira Salkova tak nahradil Vladimir Fajzunov.

Volgograd sa trénerskou rošádou pripojil ku šestici klubov Zenit Petrohrad, Torpedo-Zil Moskva, Saturn Ramenskoje, Alania Vladikavkaz, Uralan Jelista a nováčikovi Černomorec Novorossijsk. Príchody Igora Šalimova do Uralanu a Sergeja Alejnikova do Zil Moskva signalizujú nový trend v ruskom futbale. Obaja bývalí reprezentanti Ruska resp. ešte ZSSR síce nemajú veľké trénerské ostrohy, no disponujú bohatými hráčskymi skúsenosťami zo zahraničných futbalových líg. "Myslím, že som už pripravený stať sa ruským prvoligovým futbalovým trénerom," povedal 33-ročný Šalimov, ktorý na trénerskej lavičke debutoval minulú sezónu v druholigovom Krasnoznamensku. Počas šiestich rokov v talianskej Serii A pôsobil Šalomov v piatich mužstvách.

Súvisiace články