Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Koloskov za pol hodinu stanovil program 3. skupiny

SITA|20. jan 2004 o 12:08

MOSKVA 20. januára (SITA) - Rokovania o programe zápasov 3. kvalifikačnej skupiny o postup na futbalové MS 2006 dlho viazli na mŕtvom bode. Zástupcom Portugalska, Ruska, Lotyšska, Estónska, Lichtenštajnska, Luxemburska a Slovenska sa v moskovskom hoteli M

eždunarodnaja dlho nedarilo nájsť kompromis. Dohode bránili predovšetkým estónski a luxemburskí funkcionári, ktorí tvrdošijne stáli na svojich východiskových rokovacích pozíciách a podľa ruského internetového servera gazeta.ru sa im nič iné nepáčilo.

Veci nabrali rýchly spád až po príchode prezidenta Ruskej futbalovej federácie Viačeslava Koloskova. Žoviálny šéf ruského zväzu sa obrátil k novinárom čakajúcim na výsledky rokovaní a vyhlásil: "A teraz všetko vyriešim!" Neubehla ani pol hodina a V. Koloskov víťazoslávne oznámil dohodu. "Problém som vyriešil veľmi rýchlo. Jednoducho som povedal, že by sa mali zohľadniť najmä potreby štyroch najlepších tímov podľa aktuálneho rebríčka FIFA. Samozrejme, predstavitelia Portugalska, Lotyšska a Slovenska môj návrh prijali. My sme mali len dve podmienky - nechceli sme hrať v marci v Moskve a chceli sme hrať v poslednom kole. Zápasový program bol hotový raz-dva," opisoval udalosti po svojom príchode na rokovanie do hotela Meždunarodnaja Viačeslav Koloskov a vzápätí sa nie príliš lichotivo vyjadril na adresu zástupcov Estónska a Luxemburska. "Namiesto toho, aby čo najskôr odišli na banket do reštaurácie, chceli ďalej vysedávať v rokovacej sále. Asi sa im tam páčilo..."

S dohodou štvorice "silných" súhlasilo aj Lichtenštajnsko, avšak luxemburskí a estónski funkcionári odmietli podpísať dohodu. Nepáčilo sa im, že ich mužstvá budú musieť hrať v marci 2005 a pokúšali sa tieto zápasy presunúť na iný termín. Pätica však už na ich požiadavky nebrala ohľad a po viac ako šesťhodinovom rokovaní uzavrela dohodu. K nej sa napokon s ťažkým srdcom predsa len pripojili aj Estónci a Luxemburčania. Šéf ruského futbalu Viačeslav Koloskov odchádzal z rokovania spokojný a v dobrej nálade pozval brazílskeho trénera portugalskej reprezentácie Luiza Felipe Scolariho na dvojtýždňovú dovolenku do Ruska. Ako pripomína gazeta.ru, estónski a luxemburskí funkcionári pozvanie nedostali.

Súvisiace články